امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152249
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 459
به گزارش پیروان مــوعــود، در پی درخواست وزیر بهداشت عربستان مبنی بر صدور فتوای ممنوعیت ذبح شتر در موسم حج سال جاری به منظور جلوگیری از انتشار ویروس ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در پی درخواست وزیر بهداشت عربستان مبنی بر صدور فتوای ممنوعیت ذبح شتر در موسم حج سال جاری به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کورونا، عبدالعزیز آل الشیخ مفتی کل عربستان با این درخواست موافقت کرد.

یک منبع آگاه در وزارت بهداشت عربستان تصریح کرد: پس از انتشار ویروس کورونا در میان اعضای گارد ملی ساکن در شهرک بهداشتی ملک عبدالعزیز در ماه جاری، خالد الفالح وزیر بهداشت عربستان شخصا به دیدار مفتی کل رفت تا از وی بخواهد که ذبح شتر در موسم حج امسال را ممنوع اعلام کند و به جای شتر، به ذبح گوسفند و گاو اکتفا شود.

پیش از این وزیر بهداشت عربستان، شخصا دستور ممنوعیت ذبح شتر در موسم حج را صادر کرده بود و ظاهرا به دلیل ارتباط این موضوع با فتواهای "شرعی"، وی ناگزیر شده شخصا به نزد مفتی دربار سعودی برود و فتوای ممنوعیت ذبح شتر را اخذ کند.

گفتنی است، شمار قربانیان کورونا که بر اثر این بیماری جان باخته اند، تاکنون 485 نفر اعلام شده و تعداد مبتلایان به این ویروس نیز دست کم 1128 نفر بوده است و شتر، یکی از ناقلان اصلی این بیماری به شمار می آید.

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها