امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152259
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 481
به گزارش گروه اقتصادی پیروان مــوعــود، خودروهای تولید شده در کشور (اعم از تولید کامل و مونتاژ) به گواهی نمودارهای زیر که حاوی تغییرات قیمت خودروها ...

به گزارش گروه اقتصادی پیروان مــوعــود، خودروهای تولید شده در کشور (اعم از تولید کامل و مونتاژ) به گواهی نمودارهای زیر که حاوی تغییرات قیمت خودروها در بازه سال‌های 1392 - 1394 است، در بیشتر موارد با تغییر قیمت قابل توجهی مواجه بوده که این تغییر قیمت بیشتر در جهت رشد قیمت‌ها است.

در نمودارهای زیر که 62 مدل خودرو (کلاس های مختلف) در آن بررسی شده اند، تفاوت قیمت فروش نمایندگی ها با بازار آزاد نیز مشخص شده است که اثر قیمت‌های بازار در تغییر قیمت نمایندگی‌ها نیز به وضوح قابل مشاهده است. این تغییر قیمت‌های موثر از قیمت بازار آزاد (یا بعضا بازار سیاه) معمولا با افزایش قیمت نمایندگی‌ها همراه شده است. به عبارت دیگر پس از افزایش قیمت در بازار آزاد، قیمت نمایندگی ها نیز بعضا افزایش یافته است. 

برخی کارشناسان اقتصادی این تاثیر گرفتن قیمت فروش نمایندگی از بازار آزاد که در جهت افزایش قیمت است را ناشی از افزایش تقاضای کاذب دلال های بازار سیاه می دانند که در نتیجه آن، قیمت های نمایدگی ها نیز افزایش می یابد.

** جهت مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید **

خودروهای ایرانی چقدر گران شدند؟ +نمودار

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها