امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15226
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۱۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند اتحادیه اروپا روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند اتحادیه اروپا روز چهارشنبه بار دیگر با پیشنهاد بریتانیا برای قرار دادن نام شاخه نظامی حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی این اتحادیه، مخالفت کرده‌ است.

این دومین بار است که پیشنهاد بریتانیا پس از جلسه جمع‌بندی روز 4 ژوئن برای تروریست خواندن حزب‌الله با مخالفت کمیته ویژه اروپایی روبرو می‌شود. مخالفان اروپایی این طرح بریتانیا می‌گویند قرار دادن نام حزب‌الله در این لیست موجب بروز تنش در منطقه می‌شود.

دیپلمات‌ها می‌گویند ممکن است بریتانیا این موضوع را بار دیگر در مرجع بالاتری چون نشست ماه جولای وزرای خارجه اتحادیه اروپا پیگیری کرد.

به گفته این دیپلمات‌ها پیشنهاد روز گذشته بریتانیا با مخالفت چند کشور از جمله ایتالیا، چک و اتریش روبرو شده و در مقابل کشورهایی چون آلمان و فرانسه از آن حمایت کرده‌اند.

بریتانیا و چند کشور اروپایی با حمایت اسرائیل از سال گذشته و در پی انفجاری که در شهر «بورگاس» بلغارستان رخ داد، به دنبال قرار دادن نام حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا هستند. این کشورها حزب‌الله را متهم به دست داشتن در این انفجار که بر اثر آن 5 اسرائیلی کشته شدند، کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار