امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152279
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۵۴
تعداد بازدید: 469
به گزار ش پیروان مــوعــود، نجیب سویرس،‌ میلیاردر مصری که یکی از سهامداران اصلی شبکه خبری یورونیوز نیز هست این پیشنهاد خود را در توییتر مطرح ...

به گزار ش پیروان مــوعــود، نجیب سویرس،‌ میلیاردر مصری که یکی از سهامداران اصلی شبکه خبری یورونیوز نیز هست این پیشنهاد خود را در توییتر مطرح کرد. 

وی در توییتر خود نوشت: «یونان یا ایتالیا یک جزیره به من بفروشند، من این جزیره را برای میزبانی مهاجران اختصاص خواهم داد و برای آنها در کشور جدیدشان شغل فراهم خواهم کرد.» در همین حال خبرگزاری فرانسه از این میلیاردر مصری پرسیده آیا چنین راه‌حلی امکان‌پذیر است و او گفته است: «البته که امکان پذیر است.» از ماه ژانویه امسال بیش از ۲۳۰۰ تن از مهاجران عمدتا سوری که از جنگ داخلی کشورشان گریخته بودند، در تلاش برای رسیدن به اروپا در دریا غرق شده‌اند. 
 
آقای نجیب سویرس همچنین در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی گفت که برای دنبال کردن طرح خود به دولت‌های یونان و ایتالیا نزدیک خواهد شد. 
 
وی گفته است که ده‌ها جزیره خالی از سکنه وجود دارد که می‌تواند مهاجران را در خود جای دهد. این میلیاردر مصری افزوده که با هزینه‌ای مابین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار می‌توان این جزایر را به عنوان سرپناه‌های موقت مردم آماده و پس از آن می‌توان نسبت به ساخت مدارس، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مسکن و .. اقدام کرد. 
 
وی همچنین افزود که در صورت برقراری امنیت در منطقه، هرکدام از مهاجران که بخواهند می‌توانند به کشور خود بازگردند. نجیب انسی سویرس، ۶۲ ساله کارآفرین، سرمایه‌دار مصری است، که در سال ۱۹۹۸ شرکت گلوبال تلکام را تاسیس نمود. وی یکی از سهامداران شبکه خبری «یورونیوز» و همچنین صاحب یک کانال تلویزیون در مصر است.

 

منبع: فرارو

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار