امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15228
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۱۳
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد علی نیکزاد دقایقی پیش در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های راه و شهرسازی خراسان رضوی که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد علی نیکزاد دقایقی پیش در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های راه و شهرسازی خراسان رضوی که در محل ترمینال داخلی فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به ضرورت توسعه ارتباطات و راه‌های ارتباطی اظهار کرد: بدون ارتباطات پیشرفت، امنیت، رفاه، توسعه و افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد ناخالص ملی ممکن نیست.

وی با اشاره به جایگاه این استان در حوزه‌های ارتباطی افزود: در آینده‌ای نزدیک ان‌شاء‌الله شاهد تردد بیش از 50 میلیون مسافر به مشهد مقدس خواهیم بود که این مهم با اجرایی شدن دو پروژه قطار سریع‌السیر و برقی کردن قطار مشهد مقدس تحقق می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری خود مطمئن باشند چرا که سود سرمایه‌گذاری از این پروژه‌ها قطعا بالاتر از سود سپرده‌های بانک مرکزی و بانک‌های دولتی است که این یکی از راهکارهای ما در راستای حمایت از بخش خصوصی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه درب وزارتخانه راه و شهرسازی بر بخش خصوصی حوزه‌های مختلف ریلی ـ جاده‌ای بنادر و هوایی باز است اذعان داشت: یکی از اقدامات بسیار ارزشمند و حائز اهمیت در این استان برقی کردن راه‌آهن تهران ـ مشهد محسوب می‌شود به گونه‌ای که با برقی کردن این خط ریلی سرعت به نزدیک 200 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

همچنین از دیگر اقدامات مهم قطار سریع‌السیر تهران ـ مشهد خواهد بود و امید داریم این اتفاق مهم نیز به وقوع بپیوندد.

وی با اشاره به پروژه برقی کردن قطار مشهد ـ تهران ادامه داد: برخی مشکلات فنی داشتیم که با استفاده از مشاوران خارجی کار دنبال شد و دیگر مشکلی نیست. قطعاً رساندن مردم عزیز ظرف مدت سه تا چهار ساعت به مشهد مقدس تحول عظیمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و سفر خواهد داشت.

نیکزاد در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود از مذاکراتی با آستان قدس رضوی برای پروژه راه‌آهن گرگان ـ گنبد به مشهد مقدس خبر داد و گفت: قرار شده است که آستان قدس رضوی به این پروژه ورود پیدا کند و ان‌شاء‌الله شاهد وصل شدن راه‌اهن شمال به مشهد مقدس باشیم.

وی ادامه داد: همچنین یکی از اقدامات بسیار مهم که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حال حاضر پیگیری می‌شود راه‌اهن چابهار به سرخس است.
انتهای پیام/70003/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها