امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152306
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۹
تعداد بازدید: 341
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از شبکه السومریه، یک منبع وابسته به دفتر آیت‌الله سیستانی در نجف اعلام کرد: در رسانه‌های ارتباط جمعی اعلام ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از شبکه السومریه، یک منبع وابسته به دفتر آیت‌الله سیستانی در نجف اعلام کرد: در رسانه‌های ارتباط جمعی اعلام شده است که ربایندگان کارگران ترکیه‌ای خود را از پیروان امام حسین(ع) خوانده‌اند و برای دستیابی به اهداف سیاسی مشخصی آنها را ربوده‌اند.

این منبع بیان کرد: ما تأکید می‌کنیم که هر گزندی به این افراد بی‌گناه وارد شود، غیراخلاقی است؛ به‌ویژه که این افراد در حوادث منطقه و مصائب آن نقشی نداشته‌اند. ما از ربایندگان می‌خواهیم که از این اقدامات که به وجهه دین مبین اسلام و مذهب اهل بیت(ع) لطمه وارد و دولت منتخب را ضعیف می‌کند، دست بردارند و افراد ربوده شده را آزاد کنند. ما از دولت عراق و گروه‌های سیاسی می‌خواهیم که حامی نیروهای امنیتی و اقداماتی باشند که در مقابله با اقدامات غیرقانونی - که امنیت و ثبات کشور را به مخاطره می‌اندازد- شوند.

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، اخیراً در بیانیه‌ای «فاسدان و سرکرده‌های جنایت‌های سازمان یافته» را به دست داشتن در عملیات آدم‌ربایی در بغداد متهم کرده بود. العبادی گفت: «دستورات لازم را برای مقابله با این (عوامل آدم‌ربایی) صادر کرده‌ام و با آنها همانند تروریست‌ها برخورد خواهد شد».

جاسم محمدجعفر از نمایندگان پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: ربودن 18 کارگر ترکیه‌ای در شهرک صدر در بغداد اهانت به چهره عراق و شهرک صدر است؛ چراکه آن‌ها میهمانان شهرک صدر بودند و باید از جان آنان محافظت می‌شد. دستگاه‌های امنیتی عراق و جوانان شهرک صدر برای آزاد کردن کارگران ربوده‌شده ترکیه‌ای که خانه و کاشانه خود را در این برهه خطرناک برای خدمت به عراق رها کرده‌اند، در حد توان، تلاش خواهند کرد.

لازم به ذکر است افراد مسلح نقاب‌دار سوار بر 20 خودروی مشکی‌رنگ که یونیفورم سیاه‌رنگ بر تن داشتند با یورش به یک ورزشگاه در حال احداث در شهرک صدر در بغداد 18 تن از کارگران ترک را ربوده و با خود به محل نامعلومی بردند.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها