امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15231
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۱۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به مسکو پیشنهاد کرد تا دو کشور بطور همزمان نیروهای راهبردی تهاجمی و هسته‌ای خود را به میزان یک سوم مقدار کنونی کاهش دهند.

"ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در واکنش به این پیشنهاد روز گذشته در نشستی امنیتی با مقامات وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که روسیه به هیچ وجه قصد ندارد تاثیرگذاری نیروهای هسته‌ای خود را کاهش دهد.  

پوتین تاکید کرد: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم تا توازن موجود در خصوص توان بالقوه بازدارندگی نقض شده و تاثیرگذاری نیروهای هسته‌ای ما کاهش پیدا کند. به همین دلیل ایجاد دفاع نظامی-فضایی در آینده نیز یکی از جهت گیری‌های اصلی در ساختار نظامی روسیه باقی خواهد ماند.

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد: نیروهای دفاع نظامی-فضایی کشور باید ظرف مدت دو سال حداقل دارای 50 درصد تجهیزات مدرن شوند و این میزان باید تا سال 2020 به 70 درصد ارتقاء یابد.

ضمن اینکه "یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه نیز در این رابطه روز گذشته اعلام کرد که باراک اوباما در چارچوب دیدار خود با ولادیمیر پوتین در حاشیه نشست سران گروه 8 در ایرلند شمالی، وی را در جریان جزییات پیشنهادش در زمینه کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی و هسته‌ای دو کشور قرار داده است.

این مقام کرملین تاکید کرد که به عقیده رهبران روسیه، توان بالقوه هسته‌ای نباید تنها در سطح دوجانبه کاهش یابد، بلکه سایر کشورها هم باید در این اقدام شرکت داشته باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها