امروز : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 19
۰۱:۳۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152318
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 247
به گزارش گروه اجتماعی پیروان مــوعــود، تزریق یک داروی تقلبی در یکی از بیمارستان های تهران واقع در سعادت آباد جان یک دختر جوان را گرفت. این حادثه که ...

به گزارش گروه اجتماعی پیروان مــوعــود، تزریق یک داروی تقلبی در یکی از بیمارستان های تهران واقع در سعادت آباد جان یک دختر جوان را گرفت. این حادثه که روز جمعه رخ داد، بر اثر تزریق داروی جعلی ب کمپلکس موجب ایجاد تاول و تشنج و در نهایت قطع تنفس و فوت این بیمار شد.

مرحومه «سیده ی - ش» که دانشجوی سال پنجم پزشکی نیز بوده است، به دلیل سرماخوردگی به این بیمارستان خصوصی مراجعه و متعاقب تزریق داروی جعلی متوجه علائم پس از تزریق این دارو شامل بروز التهاب در پوست شده و علیرغم مراجعه مجدد به بیمارستان بهبودی نیافته بود. وی با توجه به تحصیل در رشته پزشکی پس از مشاهده این علائم خود پیش بینی عدم بهبود این بیماری را نموده و در نهایت بر اثر ایست تنفسی در بیمارستان جان باخت.

این نخستین بار نیست که داروهای تقلبی صدمات غیر قابل جبران جانی به بیماران وارد می کند و وزارت بهداشت هنوز نتوانسته است بر این مشکل غلبه کند. همچنین برخی گزارش ها از رواج خرید و فروش این داروهای جعلی در بازارهای سیاه دارو نیز خبر می دهد.

در همین رابطه سال گذشته دکتر سید علی فاطمی عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران گفته بود: سالانه حدود 200 هزار نفر به علت مصرف داروهای تقلبی که با برندهای معروف وارد بازار می شوند، جان خود را از دست می دهند.

به نظر می رسد وزارت بهداشت و دیگر سازمان های مرتبط با امر دارو در کشور لازم است با تشکیل ستادی جهادی در زمینه مبارزه با قاچاق دارو و فروش داروهای جعلی در کشور، هرچه سریعتر در جهت ریشه کن شدن این عارضه خطرناک و غیر قابل جبران اقدام نمایند.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار