امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152322
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۳۹
تعداد بازدید: 364
به گزارش پیروان مــوعــود، آیت الله هادوی تهرانی به مناسبت حادثه دلخراش مسجدالحرام پیامی صادر کرد. متن پیام به این شرح است:بسم الله الرحمن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، آیت الله هادوی تهرانی به مناسبت حادثه دلخراش مسجدالحرام پیامی صادر کرد. متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«و إذ جعلنا البيت مثابة للناس و أمناً ...» (بقره ۱۲۵)

خانه امن الهی در سایه مدیریت سوء سردمداران سعودی برای میهمانان الهی نا أمن شد و صدها کشته و مجروح حاصل این بی خردی بود.

در شهری که محل طوفان های موسمی و رگبارهای سیل آسا به ویژه در این ماه های سال است، در فصلی که میلیون ها زائر در حرمین شریفین هستند، جرثقیل های غول آسا بر خانه أمن الهی سایه افکنده اند و مدیران این موسم، بی اعتنا به أمنیت جانی زائران هیچ گونه تدابیر خاصی برای خطرات احتمالی نیندیشیده اند!

به راستی این چه خدمت به حجاج است که منافع اقتصادی شرکت های عمدتاً وابسته به خاندان حاکم را بر مصالح عمومی زائران بیت الله الحرام ترجیح می دهند و این سرزمین که به دلیل تنگ نظری ها و کوته فکری های یک فرقه خاص، امنیت عقیدتی مسلمانان را سالهاست، پاس نمی دارد، امنیت جانی آنها نیز به خطر می اندازد و هر آن احتمال دارد این حادثه تکرار شود و صدها نفر دیگر را به کام مرگ بفرستد!

چرا علمای جهان اسلام برای تأمین امنیت جانی، حیثیتی و عقیدتی زائران حرمین شریفین را اقدام نمی کنند و چاره ای در خور نمی اندیشند؟

آیا چند دلاری که از سرمایه های هنگفت ملی عربستان به جیب برخی از این افراد سرازیر می شود، آنها را از انجام وظیفه الهی شان بازداشته است!؟

چرا چهره های مستقل، آزاداندیش و دلسوز حرکتی شایسته برای اداره ی حریمین شریفین به گونه ای در خور شأن جهان اسلام و این دو مرکز اصلی آن، انجام نمی دهند؟

اینجانب ضمن تسلیت این مصیبت جانکاه به حضور اقدس امام زمان ــ عجل الله فرجه الشریف ــ و مراجع و علمای جهان اسلام، در این ایام مبارک دست نیاز به درگاه آن بی نیاز دراز می کنم تا شاید چاره ای برای وحدت جهان اسلام و همکاری عالمان وارسته مسلمان در اداره امورمسلمانان ــ به ویژه حرمین شریفین ــ پیش پای ما بندگان بی خبر از حقیقت و گرفتار در ظلمات توهم قرار دهد و شر عوامل تفرقه و تکفیر را از سر جهان اسلام کوتاه کند و امنیت همه جانبه را به حرمین شریفین بازگرداند.

آمین یا رب العالمین

و السلام علی عبادالله الصالحین
مهدی هادوی تهرانی
۲۸ ذی العقده ۱۴۳۶ ــ ۲۱ شهریور ۱۳۹۴

 

منبع: مهر

پیروان مـوعــود

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها