امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152381
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: 446
به گزارش پیروان مــوعــود - یکی از پدیده‌های عجیبی که سه دهه بعد از انقلاب فعالیتش به‌صورت خزنده شروع شد تلاش برای عادی سازی تکخوانی ...

به گزارش پیروان مــوعــود - یکی از پدیده‌های عجیبی که سه دهه بعد از انقلاب فعالیتش به‌صورت خزنده شروع شد تلاش برای عادی سازی تکخوانی زنان بود.

شاید اولین تلاشها انتشار و برگزاری قطعاتی با همخوانی زنها کنار مردان بود. آرام آرام میزان صدای زنان در این قبیل آثار بالاتر رفت و به جایی رسید که حتی گاهی صدای مرد فقط به‌عنوان یک زیرصدا برای توجیه خوانندگی زنان بود. اما یکی دو سال اخیر اتفاق عجیبی افتاد. گروهی به نام ماه بانو به سرپرستی "مجید درخشانی" تمام احتیاط‌‌ها را کنار گذاشت و به‌صورت منسجم شروع به ضبط و توزیع آثاری با تکخوانی کامل خانم‌ها کرد.

گروه ماه بانو مرکب از چند خانم و یکی دو مرد بود. خانم‌هایی با آرایش‌های تند و غلیظ و با لباس‌های رنگارنگ و طراحی صحنه‌ای که می‌توانست به لحاظ بصری مخاطب را جلب کند.صدا هم عموما تکخوانی و گاهی در بعضی قطعات همخوانی دو خانم و گروه بود. بعضی قطعات هم کاملا ریتمیک بود و یا به‌صورتی بود که می‎شد با آنها ضرب گرفت.

اما این پایان ماجرا نبود. گروه که می‌دید اعتراضی رسمی به‌وجود نیامده است قدم تند کرد. در زمانی که سخنرانی و مصاحبه یا حتی تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای و معاند ممنوع بود یکباره چند قطعه تصویری باکیفیت از این گروه و تکخوانی خواننده‌های  زن آن در بسیاری از شبکه‌ها پخش شد.
 پخش شدن بی محابای این قطعات از شبکه‌های ماهواره‌ای و با کیفیت اچ.دی هم درستی این شائبه را بسیار کمرنگ می‌کرد که احتمالا فیلم‌ها بدون اجازه گروه بوده یا به بیرون درز کرده و ...که اساسا اغلب این شبکه‌ها هیچگاه بدون اجازه مسول قانونی گروه اقدام به پخش این قطعات و درگیر شدن با قانون را نمی‌کنند.

این حرکت عجیب درخشانی که به‌نوعی اعتراض به عدم اجازه تکخوانی زنان هم تلقی می‌شد، درنهایت با اعتراض رسانه‌ها و مردم موجب واکنش دستگاه قضا شد. این گروه از سوی دادگاه عمومی و انقلاب مورد بازخواست قرار گرفتند. اما امروز بر اساس خبر خبرگزاری فارس تمام اعضای گروه تبرئه شدند.

بر اساس این خبر مجید درخشانی که سرپرستی گروه «ماه» را بر عهده دارد، از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تبرئه شد.
همچنین برای اعضای این گروه از جمله مهدیه محمدخانی، شاهو عندلیبی، کوشان یغمایی، جمشید اصغر زاده، نسیم اربابی، شیوا احمدی، سحر کمالوند، سارا مهرافشا و زهرا رنج‌پور قرار منع تعقیب صادر شده و اتهامات وارده به این گروه رفع شده است.

بر همین اساس مجید درخشانی در کنسرت گروه «سروآزاد» به سرپرستی سید علی مصطفوی و خوانندگی مجتبی عسگری حضور خواهد داشت. این کنسرت در تاریخ پنج‌شنبه 2 مهر ماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است طبق اعلام  بعضی رسانه‌ها، چندی پیش گروه "ماه بانو" در لندن کنسرتی با تک خوانی خانم‌ها و به پاسداشت زنان خواننده پیش از انقلاب و در سالروز روز جهانی زن برگزار کرد و بعد از آن اعضای به صورت گروهی "کشف حجاب" کردند و تصویرشان در شبکه‌های اجتماعی پخش شد. منبع: مشرق

پیروان مـوعــود

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها