امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152402
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۳۹
تعداد بازدید: 277
به گزارش پیروان مــوعــود، خبرگزاری آسوشیتدپرس، ویکاس سواراپ سخنگوی وزارت امور خارجه هند این دیپلمات را به عنوان ماجد حسن عاشور دبیر اول سفارت ...

به گزارش پیروان مــوعــود، خبرگزاری آسوشیتدپرس، ویکاس سواراپ سخنگوی وزارت امور خارجه هند این دیپلمات را به عنوان ماجد حسن عاشور دبیر اول سفارت عربستان سعودی در دهلی نو معرفی کرد.

وزارت امور خارجه هند در بیانیه‌ای که منتشر کرد به جزئیات این مساله که چگونه این دیپلمات هند را ترک کرده نپرداخت. یکی از مقامات هند که خواست نامش فاش نشود، گفت: عربستان سعودی تصمیم گرفت تا این دیپلمات و خانواده‌اش را از هند خارج کند. این دو زن نپالی به عنوان خدمتکار در خانه لوکس این دیپلمات کار می‌کردند و وی را به زندانی کردن غیرقانونی و تجاوز به آنها در ماه‌های اخیر متهم کردند.

هفته گذشته پلیس پس از دریافت شکایتی از سوی یک سازمان غیردولتی این دو زن را از هند اخراج کرد. از آن زمان به بعد این دو زن به نپال بازگشتند. اگرچه پرونده‌ای علیه این دیپلمات تشکیل شده اما پلیس نمی‌تواند به خاطر مصونیت دیپلماتیکی علیه وی کاری انجام دهد.

بر اساس کنوانسیون وین،‌ دیپلمات‌ها در کشوری که در آنجا کار می‌کنند نمی‌توانند بازداشت یا مورد پیگرد کیفری قرار گیرند. در همین حال سفارت عربستان سعودی در هند اتهامات وارد شده علیه این دیپلمات را رد کرد و همچنین به پلیس اجازه بازجویی از وی را نداد. منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها