امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152457
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 218
به گزارش پیروان مــوعــود، موز یکی از کالاهایی بوده که در سال جاری از ثبات قیمتی عجیبی در مقایسه با سایر میوه‌های داخلی برخوردار بوده است.قیمت ...

به گزارش پیروان مــوعــود، موز یکی از کالاهایی بوده که در سال جاری از ثبات قیمتی عجیبی در مقایسه با سایر میوه‌های داخلی برخوردار بوده است.

قیمت این میوه وارداتی، همواره نسبت به بسیاری از میوه ها قیمت پایینی داشته، به طوری که می توان ادعا کرد که این محصول به دلیل قیمت پایینی که در تمام طول سال دارد، تبدیل به میوه مصرفی قشرمتوسط و ضعیف جامعه شده است.

یکی از مهم ترین دلایل قیمت پایین این محصول در کشور، واردات گسترده آن است، به طوری که بر اساس آمار رسمی گمرک، تنها در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری ۵۲۹ میلیارد و۱۵۱ میلیون تومان برابر با ۱۸۳ میلیون و۵۸۵ هزار دلار موز به وزن ۲۳۸ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۲۴۶ کیلوگرم به کشور آمده است.

بنابراین گزارش، مصرف بالا و افزایش واردات موز در کشور و جلب نظر مصرف‌کنندگان به خرید آن، در سال‌های جاری، باعث نگرانی باغداران و تولیدکنندگان داخلی از عدم فروش سایر انواع میوه در بازار مصرف شده و زمینه گلایه کردن آنها از واردات بی رویه این محصول را فراهم کرده است.  منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار