امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152469
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 261
به گزارش پیروان مــوعــود، سعید مموزینی مسئول اطلاع رسانی حزب دموکرات کردستان عراق در موصل اعلام کرد داعش، 171 جسد اعضای خود را که در نبرد بیجی کشته ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سعید مموزینی مسئول اطلاع رسانی حزب دموکرات کردستان عراق در موصل اعلام کرد داعش، 171 جسد اعضای خود را که در نبرد بیجی کشته شده بودند، به موصل منتقل کرد.

وی گفت داعش 66 جسد اعضای خود را در منطقه‌ای دوردست در موصل دفن کرد تا حجم تلفاتش را مخفی کند.

مموزینی افزود داعش 66 جسد اعضای خود را در یک گوردسته جمعی در منطقه ای که بین تلعفر و البعاج قرار دارد، دفن کرد که هدف داعش مخفی کردن تلفات اعضایش در مقابل شهروندان موصلی است.

شهر موصل از 10 ژوئن 2014(خرداد 93) تا کنون در اشغال تروریست‌های داعشی قرار دارد و حضور تروریست‌های تکفیری مشکلات زیادی برای ساکنان موصل به وجود آورده و یک بحران امنیتی و انسانی بزرگ بر این شهر حاکم شده است.

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در جنوب بغداد

خبر دیگر اینکه نیروهای امنیتی عراق، یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش را طی عملیاتی در مناطق جنوبی بغداد دستگیر کردند.این تروریست در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به عضویت خود در داعش اعتراف کرد.این تروریست همچنین در اعترافات خود گفته است کمیته‌ای را به ریاست خود تشکیل داده است که کار آن ترور جداشدگان از داعش در آنچه ولایت جنوب داعش خوانده می‌شد، بوده است.

بر اساس این گزارش، بازجویی از این سرکرده داعشی برای روشن شدن اطلاعات بیشتر همچنان ادامه دارد.

خبر دیگر اینکه حیدرالعبادی نخست وزیر عراق گفت برخی کشورها در مبارزه با داعش صداقت دارند.

کشته شدن شماری از تروریست‌های داعشی در مناطق مختلف

الفرات هم از کشته شدن دو تروریست داعشی و انهدام مخفیگاه آنها در الصبیحات در منطقه الکرمه خبر داد.

از سوی دیگر در حمله جنگنده‌های ارتش عراق، سه دستگاه خودرو و یک انبار مهمات باندهای داعشی را در الانبار منهدم کردند.

در البوعیثه هم چهار مقر تروریست‌های داعشی منهدم شد.

بر اساس گزارش الفرات، جنگنده‌های ارتش، چهار مقر باندهای تروریستی داعش را در محور شمالی عملیات نظامی در منطقه البوعیثه منهدم کردند.

یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات الانبار با بیان این خبر گفت جنگنده‌های ارتش، حمله هوایی دقیقی به مقرهای باندهای تروریستی داعش در منطقه البوعیثه در شمال شرقی الرمادی وارد کردند که در نتیجه آن شماری از داعشی‌ها کشته و یا زخمی شدند.

فرماندهی عملیات الانبار پیشتر از کشته شدن 17 تروریست داعشی در حمله جنگنده‌های ارتش در جزیره  الخالدیه در استان الانبار خبر داده بود.

در منطقه الملاحمه واقع در شرق الرمادی هم سه خودرو و یک سلاح ضد هوایی داعشی‌ها منهدم شد.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها