امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152514
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 248
به گزارش پیروان مــوعــود، اهمال‌کاری در نوع پوشش‌های زنان اروپایی در دیدارهای دیپلماتیک با مقامات دولتی کشورمان دیگر به یک روند ارتجاعی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اهمال‌کاری در نوع پوشش‌های زنان اروپایی در دیدارهای دیپلماتیک با مقامات دولتی کشورمان دیگر به یک روند ارتجاعی تبدیل شده است. متاسفانه و با کمال تعجب این موضوع چندین و چندبار تکرار شده است اما با تمام جنجال‌هایی که به وجود آمده و با همه انتقاداتی که صورت گرفته، هنوز شاهد تکرار رفتارهای نابه‌هنجار دیپلمات‌های زن اروپایی در کشورمان هستیم و کسی از مسئولان نیز پاسخگوی چنین رفتاری نیست.

چندی پیش بود که در حاشیه دیدار وزیر خارجه ایتالیا با حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان شاهد حضور زنی با لباس نامتعارف بودیم که رسانه‌های ایرانی پوشش وی را پیژامه خواندند، اینک معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز در دیداری با وزیر آموزش، دانشگاه‌ها و تحقیقات ایتالیا شرکت کرده که خانم وزیر با لباسی نامتعارف با فرهنگ ایرانی اسلامی به دیدار اقای مسئول رفته است. 


البته این تمام ماجرا نیست بلکه زنان اروپایی که به ایران می‌ایند و با مقامات ایرانی دیدار می‌کنند اغلب با لباس‌ها و پوششی در این دیدارها شرکت می‌کنند که نه با فرهنگ ملت ایران همخوانی دارد و نه زیبنده است که یک مقام مسئول جمهوری اسلامی در دیدار با بانوانی شرکت کنند که پوششی نامتعارف دارند. 

سئوال اساسی که در این روند بوجود می‌اید این است که مسئول این نابه‌سامانی دیپلماتیک کیست؟ و چه کسی باید تذکرات و اطلاعات لازم را به خانم‌های دیپلمات اروپایی بدهد که با احترام به فرهنگ ایرانی اسلامی با پوشش مناسب در دیدار با نمایندگان ملت ایران حاضر شوند.

به نظر می‌رسد تکرار این موضوع از سوی زنان مسئول اروپایی سبب شده که امر بر آنان مشتبه شود که حضور در دیدارها با چنین لباس‌هایی چندان مشکل‌زا نیست و بدعتی در دیدارهای دیپلمات‌های زن اروپایی در ایران بوجود آمده است هر روز شاهد اتفاق تازه‌ای به این شکل هستیم.

 

منبع: مشرق

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار