امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152586
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 259
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از الجزیره، بعد از کشته شدن بیش از ۱۳۰۰ زائر خانه خدا مقامات سعودی به فکر افتاده اند که عامل حادثه را کشف کنند. ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از الجزیره، بعد از کشته شدن بیش از ۱۳۰۰ زائر خانه خدا مقامات سعودی به فکر افتاده اند که عامل حادثه را کشف کنند. در این حادثه همچنین بیش از ۲۰۰۰ نفر مصدوم شدند.

هر چند محمد بن نایف ولیعهد عربستان که رئیس کمیته برگزاری مراسم حج نیز هست، دستور تحقیق درباره عامل این حادثه را صادر کرده و قرار است نتایج این تحقیقات به پادشاه عربستان ارائه شود، با این حال وزارت کشور عربستان قبل از تیم تحقیق عربستانی علت حادثه را برخورد دو گروه زائر در یک تقاطع اعلام کرده و ظاهراً جلوتر از تیم تحقیق نتیجه گیری کرده است.

ژنرال منصور الترکی سخنگوی وزارت کشور عربستان گرمای هوا و خستگی را عامل اصلی حادثه دانسته و اعلام می کند که مسئولان عربستانی هیچ تقصیری در این امر نداشته اند!

این در حالی است که به گفته رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران، به دلایل نامعلومی دو مسیر نزدیک محل رمی جمرات بسته شده بودند و همین عامل ازدحام و حادثه شده است.

به گفته گزارشگر الجزیره خیابان بین چادرهای منا به نام خیابان ۲۰۴ محل حادثه بوده است. در عین حال شاهزاده خالد الفیصل رئیس کمیته مرکزی حج بعضی از زائران سیاه پوست از کشورهای آفریقایی را مقصر اصلی حادثه اعلام می کند.

در سال ۲۰۰۶ بیش از ۳۶۰ زائر بیت الله الحرام در حادثه ای مشابه در منا کشته شدند. یک روز قبل از برگزاری مراسم حج در همین سال فرو ریختن یک هتل در شهر مکه ۷۳ نفر را به کام مرگ کشاند. دو سال قبل از این حادثه نیز حادثه مشابهی در منا ۲۴۴ نفر را کشت و در سال ۲۰۰۱ میلادی ۳۵ نفر در منا زیر دست و پا جان دادند.

 

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها