امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152646
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 400
بانوی آفریقایی که به حرم امام رضا (علیه السلام) مشرف شده است گفت: چند سال پیش وقتی به مشهد آمدم معجزه‌هایی از حضرت دیدم که من را متحول کرد. این بود که بعد از بازگشت به نیجریه تصمیم گرفتم یک انجمن خیریه درست کنم که به مردم کمک کند و نام آن را امام رضا (علیه السلام) بگذارم

به گزارش پیروان مــوعــود، فاصله جغرافیایی و گویشی آن‌ها تا سرزمین امام مهربانی‌ها زمین است تا آسمان! اما وقتی حکایت عاشقی و دلدادگی امام هشتم (علیه السلام)  می‌شود، گویی مرزها کنار می‌روند و گویش‌ها و زبان‌ها یکی می‌شوند. زبان عاشقی زبان مشترک تمام مردمان کره خاکی است.

بانویی از نیجریه سرزمینی در قاره آفریقا به ایران آمده است و یکراست راه مشهد را در پیش گرفته است. او در این شهر یک زبان مشترک با قلبش را یافته است: زبان عاشقی امام مهربانی‌ها. حاجیبه ربیع سالیوس ابراهیم، نام کامل این بانوی نیجریایی است که به عنوان مدیر یک سازمان مردم نهاد در نیجریه که فعالیت‌های خیرخواهانه انجام می‌دهد به مشهد آمده تا به پابوس امام هشتم برود.

او به همراه برادرش درطول سفر یک هفته‌ای‌شان به مشهد از برخی سازمان‌های مردم نهاد که فعالیت‌های خیرخواهانه انجام می‌دهند هم بازدید می‌کند و تجربیاتش را با آن‌ها به تبادل می‌گذارد. حاجیه ربیع با آستان قدس رضوی و فعالیت‌هایش در جهان اسلام هم بیگانه نیست. او به دفتر اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی آمد و دقایقی را با ما همکلام شد.

• انجمن خیره امام رضا (علیه السلام)  در نیجریه. چه شد که اسم این انجمن را به نام مبارک حضرت رضا (علیه السلام)  متبرک کردید؟

من در ایران و حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)  معجزه‌های زیادی دیدم. چند سال پیش وقتی به مشهد آمدم معجزه‌هایی از حضرت دیدم که من را متحول کرد. این بود که بعد از بازگشت به نیجریه تصمیم گرفتم یک انجمن خیریه درست کنم که به مردم کمک کند و نام آن را امام رضا (علیه السلام)  بگذارم.

• چند سال است این انجمن را دایر کرده‌اید؟
این انجمن به مدت 4 سال است که در شهر کدونا نیجریه دایر است.

• در مورد فعالیت این انجمن بیشتر توضیح بدهید.
خب ما در این انجمن سعی می‌کنیم کمک‌هایی را چه از جنس کمک‌هایی دارویی، چه تغذیه‌ای و غیره جمع‌آوری کنیم و با سفر به روستاها و شهرهای محروم آن را در اختیار مردم قرار بدهیم. در کنار این تلاش می‌کنیم که اخلاق اهل بیت علیهم‌السلام را در میان مردم تبلیغ کنیم.

• این کمک‌ها فقط برای شیعیان نیجریه است؟
این‌طور نیست. لطف امام رضا (علیه السلام)  شامل همه می‌شود. امام رضا (علیه السلام)  فرزند خاندان پیامبری است که رحمت العالمین بود.

• گفتید از امام رضا (علیه السلام)  معجزه دیدید. یک مورد را برایمان تعریف می‌کنید؟
چند سال پیش در حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)  در مشهد بودم. آن زمان موعد ثبت نام مکه مکرمه در نیجریه بود. آن‌جا شرایط به گونه‌ای است که در یک تاریخ معین می‌توانید مدارکتان را برای سفر حج بدهید وگرنه دیگر نمی‌توانید به حج مشرف شوید. با من تماس گرفتند و گفتند اگر تا فردا مدارکت را نیاوری نمی‌توانی به حج بروی.
من هم در حرم امام رضا (علیه السلام)  دلم شکست و گفتم یا امام رضا (علیه السلام)  من دلم می‌خواهد به حج مشرف شوم. آن روز خیلی گریه کردم و ناامید یک هفته بعد به نیجریه برگشتم. شاید باور نکنید اما وقتی برگشتم نیجریه با وجود اینکه یک هفته از تاریخ معین گذشته بود، یک نفر به من زنگ زد و گفت مدارکت را بیاور. من معتقدم این معجزه خود امام رضا (علیه السلام)  بود که آن سال به مکه مشرف شدم.

• چقدر با آستان قدس رضوی آشنا هستید؟
من فعالیت‌های آستان قدس رضوی را دنبال می‌کنم. آستان قدس رضوی در جهان اسلام نامی آشناست. هر سال وقتی پرچم امام رضا (علیه السلام)  به کشورهای مختلف می‌رود، ما انتظار می‌کشیم تا این پرچم را به نیجریه بیاورند و ما آن را ببینیم.

• به عنوان مدیر یک انجمن که فعالیت‌های خیرخواهانه انجام می‌دهید، فعالیت‌های آستان قدس رضوی را در این عرصه چگونه می‌بینید؟
خیلی خوب است. من نمی‌توانم در این زمینه کلمه‌ای بگویم فقط دوست دارم در آینده‌ای نزدیک یک کنفرانس بین‌المللی در زمینه کمک به مردم برگزار کنم و از آستان قدس رضوی هم دعوت کنم تا در این کنفرانس شرکت کند. فکر می‌کنم آستان قدس می‌تواند تجربیات ارزنده‌اش را در اختیار تمامی نهادهای مردمی در سطح جهان قرار دهد.

• به عنوان سؤال آخر؛ در زندگی‌تان چه درسی از امام رضا (علیه السلام)  گرفتید؟
من هر چه در زندگی‌ام دارم از امام رضا (علیه السلام)  است. امام رضا (علیه السلام)  و اهل‌بیت (علیه السلام)  به من درس‌ کمک به مردم را داده‌اند. آن‌ها همواره فقرا را دوست داشتند و به آن‌ها کمک می‌کردند.

انتهای پیام/ 852
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها