امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152654
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 353
به گزارش پیروان مــوعــود، این جنبش اسلام ستیز در دانمارک، کاریکاتورهای موهن را از کاریکاتوریست های ایالت تگزاس آمریکا دریافت کرده و آن را در ...

به گزارش پیروان مــوعــود، این جنبش اسلام ستیز در دانمارک، کاریکاتورهای موهن را از کاریکاتوریست های ایالت تگزاس آمریکا دریافت کرده و آن را در نمایشگاهی در میدان اکسل تورف در مرکز کپنهاگ به نمایش گذاشته است.

فقط اصحاب رسانه ها مجاز به بازدید از نمایشگاه کاریکاتورهای موهن بودند و پلیس دانمارک نیز به تأمین امنیت نمایشگاه می پرداخت و 400 نیروی خود را در داخل و خارج نمایشگاه مستقر کرده بود.

سه تن از زنان شهروند دانمارکی به نمایش کاریکتاتورهای موهن اعتراض کردند و شعارهایی علیه برگزارکنندگان نمایشگاه سر دادند و پلیس نیز با آنها برخورد کرد.

جنبش "اسلامی کردن دانمارک را متوقف کنید" ژوئن 2015 از چند مرکز به خصوص کتابخانه پادشاهی در کپنهاگ درخواست برگزاری نمایشگاه کاریکتاتورهای موهن را کرده بود که با خواسته هایش مخالفت شد.

شاخه آمریکایی جنبش "اسلامی کردن دانمارک را متوقف کنید"، ماه مه 2015 کاریکاتورهای موهن را در شهر دالاس ایالت تگزاس به نمایش گذاشته بود که دو فرد در اعتراض به برگزاری چنین نمایشگاهی به سوی آن تیراندازی کردند.

هر از گاهی با ادعای آزادی بیان در غرب کاریکاتورهای توهین آمیز به ساحت پیامبر مکرم اسلام در این کشورها منتشر می شود که خشم و انزجار مسلمانان را برمی انگیزد.

در آبان ماه سال 1390 ساختمان نشريه فرانسوي شارلی ابدو پس از توهين به پيامبر اسلام (ص)، در آتش سوخت. ساختمان این نشریه فرانسوی به دلیل انتشار کاریکاتورهایی در اهانت به پیامبر اسلام (ص) بدست افراد ناشناس به آتش کشیده شد.

دی ماه سال 1393 نیز تظاهرات هزاران شهروند پاکستانی بعد از نماز جمعه در اعتراض به انتشار تصاویر موهن در هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو بر گزارشد و تظاهرکنندگان مقابل کنسولگری فرانسه تجمع کردند.

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار