امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152660
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 321
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، تلاش رسانه های بین المللی و من جمله رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب جهت تبرئه نقش رژیم سعودی در وقوع حادثه ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، تلاش رسانه های بین المللی و من جمله رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب جهت تبرئه نقش رژیم سعودی در وقوع حادثه مرگ بار منا هم چنان ادامه دارد. در این راستا رسانه سلطنتی بی بی سی فارسی به گفتگو با پروفسور ازدحام‌شناسی و استاد مدیریت ازدحام دانشگاه متروپولیتن منچستر در مورد فاجعه حج پرداخته است.

کریس استیل که خود سال ها و در طراحی سازه های موجود در مکه مکرمه نقش ایفا کرده است در این گفتگو تمرکز رسانه های بین المللی به لگد مال شدن حجاج به دلیل ازدحام جمعیت را رد کرده و این عبارات را نادرست عنوان کرده است. به گفته ی استیل اصطلاح درست این واقعه را می توان لخته نامید، امری که بر اثر کمپرس جمعیت به وقوع پیوسته است. جمعیتی که در موقع حرکت به سوی ستون های جمرات و بر اثر ناکافی بودن فضای موجود دچار این واقعه تلخ شده اند.

مجری رسانه سلطنتی بریتانیا با سوال های مکرر خویش تلاش نمود که این گونه القا نماید که مدیریت سعودی فاقد مشکل بوده و جمعیت کثیر زائران دلیل وقوع این حادثه مرگ بار بوده است، این در حالی است که پروفسور ازدحام شناسی در پاسخ به سوال این مجری که آیا راه کاری برای ممانعت از وقوع این حادثه وجود داشت صراحتا گفت: «به نظر من راه کارهای زیادی برای مدیریت ایمن جمعیت وجود داشت، راه کارهایی که یک نگاه جامع و همگون را به کل سیستم می طلبد».

وی با اشاره به سازه های ایجاد شده به ویژه در ساخت برج و فضای ایجاد شده برای جمعیت بیشتر منتهی به پل جمرات اظهار داشت که متاسفانه ناهمگونی سازه ها موجب رانده شدن جمعیت به بخش های مختلف می شود.

این استاد دانشگاه صراحتا خواستا درس گیری از این واقعه جهت تکرار مجدد آن شده است. لینک گفتگوی کامل پروفسور استیل با مجری بی بی سی فارسی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.


farhangnews_149160-431364-1443429311.mp4 | دانلود فیلم

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها