امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152674
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 479
همزمان با اجرای قریب الوقوع مفاد توافقنامه آتش بس در شهرهای فوعه و کفریا هلال احمر سوریه با تاسیس یک مرکز بزرگ درمانی و پذیرش آوارگان برای خدمات رسانی فوری به 10 هزار نفر از ساکنین این دو منطقه شیعه نشین و محاصره شده آماده شده اند.

به گزارش پیروان مــوعــود،  همزمان با اجرای قریب الوقوع مفاد توافقنامه آتش بس در شهرهای فوعه و کفریا هلال احمر سوریه با تاسیس یک مرکز بزرگ درمانی و پذیرش آوارگان برای خدمات رسانی فوری به 10 هزار نفر از ساکنین این دو منطقه شیعه نشین و محاصره شده آماده شده اند.

این مرکز توسط هلال احمر سوریه در حاشیه شهر مورک در شمال استان حماه تاسیس شده و در مرحله نخست از اجرای توافقنامه آتش بس فوعه و کفریا مسئولیت سازماندهی و خدمات رسانی اولیه به ده هزار نفر از ساکنین این دو شهر را بر عهده دارد. 
حسب اطلاعات منتشر شده قرار بود دو روز پیش مرحله نخست توافقنامه آتش بس میان ارتش سوریه و گروه های تروریستی در شهرک های الفوعه و کفریا در شمال سوریه و زبدانی در ریف دمشق، اجرا شود.

برخی اقدامات و تدابیر فنی باعث تاخیر در اجرای مفاد توافقنامه آتش بس شده است و اهالی شهرک های فوعه و کفریا همچنان در انتظار ورود کمیته ناظر بر اجرای آتش بس، کمیته پزشکی و نیز وسایل نقلیه برای انتقال مجروحان هستند. وی تصریح کرد که دولت سوریه تمام تدابیر لازم برای پذیرش مجروحان فوعه و کفریا و همراهان آنها را در بیمارستان های لاذقیه اتخاذ و شرایط لازم را برای اسکان غیرنظامیان و تامین نیازهای اولیه آنها، فراهم کرده است.

همزمان با رسیدن آمبولانس های هلال احمر سوریه به منطقه مورک در ریف حماه برای انتقال مجروحان فوعه و کفریا،  اتوبوس های ویژه حمل مجروحان گروه های مسلح نیز به مقابل کارگاه بقین در نزدیکی زبدانی در ریف دمشق رسیده است و قرار است هلال احمر سوریه 500 زخمی را به همراه اعضای خانواده شان، از این دو شهرک خارج کند.

تاسیس مرکز امدادی برای مجروحان فوعه و کفریا+تصاویر

تاسیس مرکز امدادی برای مجروحان فوعه و کفریا+تصاویر


انتهای پیام/980
 
منبع: مشرق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها