امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152733
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 489
به گزارش پیروان مــوعــود، خبرگزاری بین المللی رویترز در گزارشی به بیانات رهبری پرداخته و نوشته، رهبر عالیقدر ایران عربستان را متهم کرد که در انتقال ...

به گزارش پیروان مــوعــود، خبرگزاری بین المللی رویترز در گزارشی به بیانات رهبری پرداخته و نوشته، رهبر عالیقدر ایران عربستان را متهم کرد که در انتقال اجساد قربانیان ایرانی که در حادثه منا کشته شدند موذی گری می کند. 

رویترز در ادامه افزود که ایران انتقادات بسیاری را به خاطر فاجعه روز پنج شنبه که منجر به کشته شدن حدود 239 ایرانی و گم شدن 200 تن دیگر از ایرانیان شده، متوجه عربستان سعودی کرده است. مقامات ایرانی می گویند که عربستان در انتقال و شناسایی قربانیان ایرانی همکاری نمی کند و اقدامات لازم را انجام نداده است. 

این خبرگزاری، با انتشار بخش های از بیانات رهبری، عکس العمل خشن و سخت ایران را در قبال بی احترامی به زائران ایرانی را منعکس کرده است. 

سایت یاهو نیوز نیز در انعکاس بیانات رهبر معظم انقلاب، تیتر خبر خود را  هشدار ایران به عربستان در صورت بازنگرداندن پیکر حاجیان ایرانی، برگزیده است و در ادامه گزارش خود آورد: رهبر ایران عربستان را به واکنش سخت تهدید کرد در صورتیکه این کشور به سرعت پیکر حاجیان ایرانی را که قربانی فاجعه منا شدند، برنگرداند. 

این سایت همچنین به بخشی از بیانات مبنی بر خویشتنداری ایران در مقابل عربستان به خاطر روح برادری اسلامی نیز اشاره کرده است. 

سی ان ان نیز با انتشار بیانات رهبری، در گزارشی به ابعاد جنگ لفظی میان ایران  و عربستان در منطقه  و در یمن و سوریه پرداخته است. این خبرگزاری آمریکایی، در ابتدای گزارش خود، به پاسخ سخت و خشن ایران به عربستان اشاره کرده که واکنشی است به عدم بازگشت سریع پیکر جان سپردگان ایرانی حادثه منا. 

رسانه های دیگری مانند تایمز اسرائیل، گاردین، ای بی سی آمریکا و العربی لندن نیز در ساعات اولیه انتشار بیانات رهبری در رسانه های ایرانی، آن را به همراه تحلیل های منتشر کرده اند. 

بازتاب عکس العمل سخت و خشن ایران در قبال عربستان در رسانه های جهان

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها