امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152759
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 700
به گزارش پیروان مــوعــود، سردار همدانی عصر دیروز در حین انجام ماموریت‌های مستشاری در حومه شهر حلب به دست تروریست‌های تکفیری به شهادت ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سردار همدانی عصر دیروز در حین انجام ماموریت‌های مستشاری در حومه شهر حلب به دست تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

وی پیش از این در گفت‌و‌گویی در مسیر پیاده روی اربعین می‌گوید: عاشورا یکی از حوادث بزرگ تاریخ بشریت است. حسین بن علی (علیه‌السلام) یک حرکت ناب و اسلام به تمام معنا را برای ما به ارث گذاشت.

زمانی که عصر عاشورا گذشت اولین مرحله عملیات عاشورا به پایان رسید. زمانی که آنهایی که بصیرت نداشتند و فکر می‌کردند که کار حسین(علیه‌السلام) و اهل‌بیت تمام شده است و پایان خط مبارزه رسیده است.

اما عده قلیلی بودند در عصر عاشورا با سرپرستی زینب کبری سلام‌الله‌علیها که حرکت دومی را انجام دادند و به عبارتی اصل نتیجه‌گیری نهضت حسینی را دنبال کردند. عصر عاشورا مرحله دوم عملیات عاشورا آغاز شد و زینب کبری با عملیاتی که خطبه‌هایی که قرائت کرد از کوفه تا شام و دمشق کاروان یزیدیان را به هم ریخت و متلاشی کرد و منهدم کرد.

مرحله دوم عملیات که با مسئولیت زینب کبری برگزار می‌شد، نتیجه داد و پیروان  اهل‌بیت و محبین سیدالشهدا و آنهایی که امروز بصیرت دارند و دشمن را می‌شناسند، اینها توانستند به همان نیت و قصد از نجف به سمت کربلا برای اربعین بیایند. بریا روزی که زینب با کاروان وارد کربلا می‌شود که می‌آید به فرمانده جنگ گزارش می‌دهد و می‌گوید حسین جان راضی شدی؟ او در گزارشی که می‌دهد یکایک حوادث را برشماری می‌کند و ما هم به پیروی از خانم زینب کبری از دمشق یا تا کوفه آمده‌ایم. ما امروز یک بخش از راه را می‌رویم تا با کاروان زینبی همراه شویم.

لذا این شور و شعف نشان از همان کاروانی است که از شش ماهه تا پیرمرد از جانبازان دارد تا مجروحان و معلولین را در خود دارد. امروز کاروان حسینی همان کاروان حسینی است. این مسیری که ما می‌رویم مسیری است که کاروان حسین این مسیر را طی کرده است. این جمعیت همه به سمت قبله‌گاه و مرکز سقل می‌روند.

ویدیوها
1. farhangnews_151685-439290-1444377192.flv | دانلود فیلم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها