امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152765
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۵۰
تعداد بازدید: 287
به گزارش پیروان مــوعــود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسما خبر شهادت سردار حسین همدانی را تائید کرد. حسین همدانی از سرداران دوره دفاع 8 ساله مقدس که ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسما خبر شهادت سردار حسین همدانی را تائید کرد. حسین همدانی از سرداران دوره دفاع 8 ساله مقدس که از فرماندهان نسل اولی سپاه بود که صادقانه و خاکی تصمیم گرفتند گامی به سوی کمک به ورزش کشور ، در سال های پس از جنگ بردارند. او اولین مسئول کمیته کشتی و باستانی سپاه و یکی از فرماندهان اصلی بود که در شکل گیری تیم های فجر و مقاومت سپاه نقش داشت. 

سردار سال ها قبل و در زمانی که فرماندهی سپاه تهران را بر عهده داشت ، در حاشیه یکی از کنگره های سالانه بزرگداشت شهدا ، درباره روزهای شکل گیری این دو باشگاه برای یکی از هزاران سربازی  می گفت که در همه سالهای خدمتش ، پدرانه برای شان خدمت کرده بود:«در اوایل دهه 70 عالی ترین مقامات کشور تاکید داشتند که بچه های سپاه توجه ویژه ای به ورزش داشته باشند چون نسل دهه 60 به سن نوجوانی رسیده بودند و نیاز به ورزش داشتند . ایده شکل گیری باشگاه های فجر و مقاومت بین چند نفر از بچه های سپاهی که ورزش را دوست داشتند مثل عزیز محمدی ، علیرضا علیپور ، سردار تهرانی مقدم و چند نفر دیگر شکل گرفت. هر کدام از ما مسئولیتی گرفتیم. یکسری از بچه ها رفتند دنبال فوتبال ، من هم کشتی و باستانی و از همان هسته تیم های فجر و مقاومت شکل گرفتند و تیم فوتبال فجر هم با نام شهید سپاسی فعالیتش را آغاز کرد.» تیمی که در سال های بعد به مدرسه بازیکن سازی فوتبال ایران تبدیل شد.

تیمی که بازیکنان بزرگی چون مهدی رحمتی ، سیاوش اکبرپور ، مهدی رجب زاده و ... را به فوتبال ایران هدیه کرد . تیمی که حاصل تصمیمی جمعی بین بچه هایی از نسل جنگ بود که در بدنه آن روزهای سپاه پاسداران ، بدون هیچ چشم داشتی چنین تصمیمی گرفتند. حسین همدانی یکی از همان فرماندهان نسل اولی بود. یادش گرامی.

 

منبع: خبرانلاین

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها