امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152800
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۴۴
تعداد بازدید: 553
به گزارش پیروان مــوعــود، سردار سرتیپ حسین همدانی، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در دفاع از حرمین مقدس در سوریه و در زمان انجام عملیات شناسایی به ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سردار سرتیپ حسین همدانی، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در دفاع از حرمین مقدس در سوریه و در زمان انجام عملیات شناسایی به شهادت رسید. شهادت این سردار بزرگ در مناطق اطراف حلب سوریه توسط تروریست های تکفیری، باعث خوشحالی حامیان گروه های تروریستی در منطقه و جهان شده است. 

اما در ا ین میان مانند همیشه که برخی از کاربران عرب در کشورهای عربی پس از بروز حوادثی برای ایران، دست به انتشار اخبار دروغ و توهین آمیز می کنند، در این ماجرا نیز بیکار ننشسته اند و با ساخت اخبار دروغین فضای شبکه های اجتماعی را مسموم کرده اند. در حادثه ای که منجر به شهادت سردار رشید سپاه پاسداران شد، دست گروه های تروریستی و حامیان آن روشن و مشخص است و سردار جعفری، فرمانده سپاه نیز طریقه شهادت سردار همدانی را در سوریه روشن کردند. 

با این وجود، برخی از کاربران عرب و به خصوص در عربستان در شبکه توئیتر، با جعل خبر شهادت سردار همدانی، آن را کار روسیه می دانند و با ایجاد هشتگی سعی دارند تا این شایعه را بیشتر منتشر کنند. همچنین اعلامیه ای در فضای مجازی منتشر شده که خود را منتسب به ولایت حلب داعش می داند و شهادت سردار همدانی را تشریح کرده است. 

تصاویر زیر بخشی از توهین ها و اخبار دروغینی است که توسط کاربران تکفیری و سلفی منتشر می شود. در عکس اول یکی از کاربران عرب که به نظر می رسد از عربستان سعودی باشد، نقش روسیه در شهادت سردار همدانی را موثر دانسته و در لینکی که به سایت المناطق زده، امجد طاها، نویسنده سعودی این یادداست، روسیه را متهم اصلی در این رویداد دانسته است. 

این نویسنده که خود را تحلیلگر مسائل خلیج فارس و ایران می داند در یادداشت خود سه رویداد را در روابط ایران و روسیه در چند وقت اخیر مورد ارزیابی قرار داده که باعث رودرویی دو کشور شده است. وی مدعی شده که سردار همدانی پس از مشاجره با یک ژنرال روسی در کمپ جورین به شهادت رسیده که ژنرال روسی به او شلیک کرده است. نویسنده سعودی سایت المناطق در ادامه به فرضیه پوچ سقوط چهار موشک روسی در قزوین و همچنین همکاری داعش و روسیه برای ضربه زدن به ارتش آزاد سوریه و قربانی شدن سردار همدانی در نتیجه این همکاری اشاره کرده است. 

عملیات نظامی روسیه در سوریه باعث عصبانیت کشورهای خودکامه عربی مانند عربستان و همچنین تکفیری ها و سلفی های منطقه شده است، به نحوی که برخی از مفتی های تندرو در عربستان، سوریه و مصر علیه ایران و روسیه اعلام جهاد کرده اند. حملات هوایی روسیه، منافع بسیاری از جمله گروه داعش را به خطر انداخته و کاربران سلفی و تکفیری در شبکه های اجتماعی در راستای عملیات های تروریستی، به انتشار توهین و اخبار جعلی علیه ایران اقدام می کنند. 

شهادت سردار ایرانی کار روسیه بود!

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار