امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152848
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 332
به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه درجلسه هیات دولت همچنین بر ارتقای ورزش قهرمانی به سبب تقویت روحیه جوانان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه درجلسه هیات دولت همچنین بر ارتقای ورزش قهرمانی به سبب تقویت روحیه جوانان و احساس افتخار ملی و توسعه دیپلماسی ورزشی تاکید کرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه ورزش بانوان با توجه به نیاز سلامت و شادابی این بخش از جامعه به ورزش، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: محدودیت هایی که از حیث امکانات و آموزش در این بخش وجود دارد باید به تدریج برطرف شود.

روحانی افزود: حضور بانوان در صحنه های بین المللی با رعایت فرهنگ اسلامی و شئونات دینی بسیار تاثیر گذار است و می تواند بخشی از تبلیغات سوء علیه کشور را خنثی سازد.

رییس جمهوری باتشکر از وزارت ورزش و جوانان در حوزه ورزش و با اشاره به اینکه در بخش جوانان باید عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم، خاطرنشان کرد: لازم است وزارت ورزش و جوانان با توجه به نیازهای متنوع و گسترده جوانان برنامه ریزی کند. آینده کشور در دستان نسل جوان است و باید برای پرورش استعدادهای این بخش اساسی جامعه، تحولاتی را که آغاز شده است ، استمرار بخشیم.

در ادامه جلسه، بررسی پیش نویس لایحه قانون تنظیم برخی از احکام و مقررات برنامه های توسعه کشور از سوی اعضای دولت دنبال شد و تعداد دیگری از مواد آن به تصویب رسید.

در این جلسه همچنین وزیر ورزش و جوانان گزارشی به مناسبت هفته تربیت بدنی به هیات وزیران ارائه داد. در این گزارش رشد ورزش همگانی، توسعه ورزش قهرمانی،افتتاح بیش از 600 پروژه ورزشی و برنامه ریزی برای حضور موفق در المپیک ارائه گردید.

همچنین در حوزه جوانان به مواردی از جمله بازسازی و ارتقای سرمایه های اجتماعی جوانان و مشارکت نهادمند آنان، توسعه توانمندیهای جوانان در عرصه های اجتماعی، اقتصادی ، فرهنگی، بین المللی و فضای مجازی، بسط و ترویج گفتمان «جوانان فرصت و سرمایه ملی» و توسعه دیپلماسی جوانان به عنوان رویکردهای اصلی در این حوزه اشاره شده است.

در زمینه توانمندسازی جوانان نیز این وزارتخانه برنامه هایی از قبیل متشکل کردن پانصد هزار جوان با انگیزه و توانمند شده در سمن های جوانان تا پایان کار دولت و مدیریت اجتماعی یک میلیون جوان با شبکه های طراحی شده را در دستور کار خود دارد.

همچنین در حوزه ساماندهی اطلاعات نیز مواردی از قبیل سامانه جامع اطلاعات جوانان، پورتال ملی صنعت فراغت جوانان، پورتال ملی مراکز مشاوره ازدواج و خانواده و پورتال ملی سمن های جوان قابل ذکر است.
 

* پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها