امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152868
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۱
تعداد بازدید: 440
نیروهای ارتش و دفاع ملی سوریه با کمک نیروهای مقاومت لبنان با آغاز حملات و عملیات‌های خود در منطقه «جوبر» سوریه، موفق شدند بخشی از این منطقه را از تروریست‌ها پس گیرند.

به گزارش پیروان موعود؛ نیروهای ارتش سوریه و دفاع ملی با کمک نیروهای حزب الله لبنان از آرامش نسبی موجود در منطقه «جوبر» واقع در شرق شهر دمشق در طول چند ماه گذشته استفاده کردند و شب گذشته از چند محور حملات غافلگیرانه‌ای علیه مواضع تروریست‌ها در این منطقه انجام دادند.

نیروهای سوری و لبنانی در دو ساعت درگیری شدید با تروریست‌ها موفق شدند بخشی از این منطقه را که در جنوب مسجد «الجورة» قرار دارد از تروریست‌ها پس بگیرند و بعد از پاکسازی منطقه عملیات هجومی متوقف شد و نیروهای سوری به تحکیم مواضع خود در منطقه پرداختند.

آغاز عملیات حزب‌الله و ارتش سوریه در جوبر

بنا بر این گزارش، عملیات پیشروی در منطقه جوبر در طی چند ماه گذشته تقریبا متوقف شده بود و در بعضی موارد بسیار کند صورت می‌گیرد.

تراکم زیاد ساختمان‌های موجود در منطقه و حفر صدها تونل توسط تروریست‌ها در این منطقه و حبس تعداد زیادی از اهالی منطقه توسط تروریست‌ها به عنوان گروگان از دلایل اصلی کندی پاکسازی این منطقه مهم و راهبردی می باشد.

منطقه مهم و راهبردی جوبر در شرق دمشق از جمله مناطق نزدیک به پایتخت سوریه است که تنها هفت کیلومتر با مرکز دمشق فاصله دارد و به این لحاظ حفظ آن برای گروه‌های مسلح تروریستی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

انتهای پیام/654
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها