امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152888
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 483
دولت ایالتی پنجاب پاکستان پس از بازداشت تعدادی از علمای شیعه، سخنرانی و مداحی 640 روحانی و مداح دیگر شیعی را به دلیل آنچه که امنیت خوانده، ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پیروان مــوعــود، دولت ایالتی پنجاب پاکستان درحالی دستکم 700 روحانی و مداح اهل بیت(علیهم السلام) را بازداشت و سخنرانی آنان را ممنوع اعلام کرده که این ایالت مرکز فعالان گروه‌های افراطی مانند «سپاه صحابه»، «لشکر جهنگوی» و تحریک طالبان در این کشور محسوب می‌شود.

به گفته مقامات پلیس ایالت پنجاب، فعالیت علمای بازداشتی  و ممنوع شده تهدیدی برای امنیت در ماه محرم بوده است.

دولت ایالتی پنجاب ورود این علما را نیز به شهرهای این ایالت ممنوع اعلام کرد.

پلیس ایالت پنجاب مدعی است که علمای بازداشت شده و ممنوع اعلام شده با نقض ماده 144 قانون اساسی دوران قطعی برق مراسم عزاداری برگزار کردند، بیرون آوردن هیئت‌ها باوجود ممنوعیت، نمایش سلاح، تیراندازی هوایی، دیوار نویسی، سوء استفاده از بلندگو، و باوجود تحریم در شهرهای مختلف سخنرانی کردند.

نهادهای مجری قانون شهرهای لاهور، فیصل آباد، سرگودها، ساهیوال، مولتان، گوجرانواله، رحیم یارخان، چنیوت و راولپندی و همچنین 337 مکان برگزاری مراسم عزاداری را در این ایالت قرمز اعلام کرده است.

دولت ایالتی پنجاب قرار است برای برقراری امنیت در روز عاشورا علاوه بر پلیس، 75 واحد ارتش و 12 واحد نیروی کماندوی پاکستان را اعزام کند.

نهادهای مجری قانون پاکستان همچنین 39085 داوطلب مرد و زن را نیز برای امنیت در ماه محرم در شهرهای مختلف ایالت پنجاب اعزام کرده است.

دولت ایالتی پنجاب پاکستان چندی پیش نیز 77 عالم و مداح شیعه را در ماه محرم برای سخنرانی و مداحی در مناطق «پندی» از جمله «راولپندی»، «اتک»، «جهلم» و «چکوال» ممنوع اعلام کرد.

دولت ایالتی پنجاب تصمیم گرفته که برگزارکنندگان مراسم عزاداری در ماه محرم نیز در صورت دعوت از علما و مداحان اهل‌بیت(علیهم السلام) که در فهرست ممنوع قرار دارند از سوی دولت تحت پیگرد قرار گیرند.

به گفته شیعیان ایالت پنجاب، عملکرد دولت این ایالت با شیعیان تبعیض آمیز است زیرا فعالان گروه‌های افراطی که باعث حملات خونین علیه شیعیان هستند، در این ایالت آزادانه بسر می‌برند در حالی که مقامات دولتی بجای دستگیری چنین عناصری، به دنبال سرکوب کردن شیعیان است.

شیعیان پاکستان در روزهای گذشته در مناطق مختلف این کشور با برگزاری تظاهرات ضد دولتی خواستار توقف عملیات نیروی امنیتی پاکستان علیه شیعیان در ایالت پنجاب شدند.

انتهای پیام/654
 
منبع: تسنیم
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها