امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152898
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 415
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، ارن اردم و علی شکر دو نماینده پارلمان ترکیه در یک افشاگری اذعان نمودند که رژیم رجب طیب اردوغان گاز سمی و ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، ارن اردم و علی شکر دو نماینده پارلمان ترکیه در یک افشاگری اذعان نمودند که رژیم رجب طیب اردوغان گاز سمی و خطرناک سارین را در مقاطعی در اختیار تروریست های جبهه النصره و احرار الشام در سوریه قرار داده است.

این دو نماینده عضو حزب ملی گرای جمهوری خواه ترکیه با اشاره به جزئیاتی در مورد پرونده دادگاهی 13 متهم عضو جبهه‌النصره که از سوی دادگاه جرایم سنگین آدانا تشکیل شده طی کنفرانسی این خبر را منتشر نمودند. این نمایندگان گفتند کیفرخواست مربوط به آین پرونده درواقع اسنادی است در مورد جنایتی جنگی در داخل مرزهای جمهوری ترکیه.

به گزارش فرات نیوز بر مبنای اظهارات این دو نماینده مشخص شد که ماده خام برای تولید گاز کشنده سارین با اطلاع قبلی دولت ترکیه و همکاری آن دولت به سوریه ارسال شده است.

پرونده فوق  در سال 2013 علیه گروه‌های تبهکار احرارالشام و جبهه‌النصره که وابسته به القاعده هستند, تشکیل شد و خود دولت ترکیه حکم عدم بررسی آن را صادر و آن را مسدود کرده بود.

 علی شکر گفت هرچند دولت آ.ک.پ (دولت اردوغان) می‌گوید در حق سازمان‌های «تروریستی» به تحقیقات و بازجویی‌ها دست می‌زند , اما وقتی به چنین پرونده‌ای می‌نگریم که بخاطر آن هیچ‌کس بازداشت نشده, نگرانی‌ها افزایش می‌یابد.

ارن اردم دیگر نماینده وابسته به حزب جمهوری خواه خلق هم ضمن نشان دادن نسخه‌ای از کیفرخواست به خبرنگاران, گفت:«این کیفرخواست سندی است مربوط به جنایتی جنگی که در داخل مرزهای جمهوری ترکیه انجام شده است».

اردم خاطرنشان ساخت که بایستی وزیر کشور و نخست‌وزیر در مورد آن پرونده اجبارا توضیح دهند و برای افکار عمومی شفاف‌سازی کنند.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها