امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۱:۳۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1529
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 253
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، یکی از مقامات ارشد انتخابات ونزوئلا امروز، جمعه خبر داده مقامات این کشور برای حل مناقشات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، یکی از مقامات ارشد انتخابات ونزوئلا امروز، جمعه خبر داده مقامات این کشور برای حل مناقشات ایجاد شده در انتخابات ونزوئلا تصمیم گرفته‌اند بخشی از رأی‌های بررسی نشده صندوق‌های رأی‌گیری این کشور را مورد «بازبینی» قرار دهند.

«تیبسی لوسنا»، رئیس شورای ملی انتخابات ونزوئلا گفته است مقامات این کشور پس از بحث‌های طولانی به این نتیجه رسیده‌اند تا آراء انداخته شده در صندوق که قبلاً بررسی نشده‌اند را مورد بازبینی قرار دهند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان از قول رئیس شورای انتخابات این کشور نوشت مقامات انتخاباتی ونزوئلا گفته‌اند پیشتر 54 درصد از صندوق‌های رأی‌گیری مورد بازبینی قرار گرفته‌اند. بنا به تصمیم شورای انتخابت، اکنون 46 درصد صندوق‌های باقیمانده بررسی خواهند شد.

این تصمیم به خاطر آن اتخاذ شده که «هنریکه کاپریلس» پس از شکست در انتخابات روز یکشنبه در برابر «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور منتخب ونزوئلا ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرده و گفت آراء ریخته شده در صندوق «به صورت دستی بازشماری شوند.»

این ادعای رهبر مخالفان ونزوئلا تنش‌های سیاسی و زورآزمایی‌های خیابانی را به دنبال داشت که بر اثر آن دست‌کم 8 تن کشته و 61 نفر زخمی شدند.

با بالا گرفتن تنش‌ها، سران کمیته‌های تبلیغاتی کاپریلس روز گذشته درخواست خود برای بازشماری آراء را تسلیم شورای ملی انتخابات این کشور کردند.

«تیبسی لوسنا»، رئیس شورای ملی انتخابات پس از دریافت این نامه اعتراضی به خبرنگاران گفت ضمن احترام به حق مخالفان برای اعتراض و بیان دیدگاه‌های اعتراضی‌شان، خواستار یافتن راه حلی سیاسی برای پایان دادن به این تنش‌هاست و در بیانیه بعدی خود راهکارهای خود را ارائه خواهد کرد.

نیکلاس مادورو در واکنش به این خبر گفت «به طور تمام و کمال» تسلیم تصمیمی خواهد بود که شورای ملی انتخابات اعلام می‌کند.

کاپریلس پس از اعلام تصمیم امروز شورای ملّی انتخابات گفت: «من این را به مردم کشورم تبریک می‌گویم، چون این مبارزه‌ای بود که همه شما در آن شرکت داشتید.»

وی همچنین گفته است مطمئن است نتیجه بازبینی آراء به نفع تیم وی خواهد بود.

تصمیم شورای ملی انتخابات در حالی اعلام شده که قرار است «نیکلا مادور» امروز، در کاراکاس سوگند یاد کند. هنوز مشخص نیست آیا این تصمیم شورای انتخابات بر مراسم تحلیف مادورو تأثیری خواهد داشت یا خیر.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها