امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152901
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۰
تعداد بازدید: 451
به گزارش گروه بین الملل فرهنک نیوز، بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای اولین بار پس از آغاز بحران در این کشور و در خصوص حملات هوایی روسیه و در حمایت از ...

به گزارش گروه بین الملل فرهنک نیوز، بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای اولین بار پس از آغاز بحران در این کشور و در خصوص حملات هوایی روسیه و در حمایت از آن به مسکو سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری سانا (خبرگزاری رسمی سوریه) دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و اسد عصر سه شنبه در مسکو دیدار و درباره مسائل مربوط به عملیات ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه گفتکو کردند.

به گزارش سانا بشار اسد در این دیدار گفت کل مردم سوریه می خواهند در تعیین آینده کشورشان تصمیم بگیرند و فقط طبقه حاکم نیست چنین خواسته ای دارد. اسد تاکید کرد تروریسم مانعی برای حل سیاسی بحران سوریه است.

روسیه و سوریه با صدور بیانیه مشترکی اعلام کرده اند ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با بشار اسد همتای سوری خود در مسکو بر آمادگی روسیه برای کمک به دو روند سیاسی و نظامی در سوریه تاکید کرد.

پوتین در این دیدار اظهار داشته که تماس هایی را با دیگر طرف های بین المللی برای بررسی دستیابی به راهکار مسالمت آمیز در سوریه انجام خواهد داد. رئیس جمهور روسیه هم چنین در این دیدار برای کمک به فرآیند سیاسی و نظامی در سوریه اعلام آمادگی کرد.

پوتین با ستایش از ایستادگی مردم سوریه که «تقریبا به تنهایی» در برابر شبه‌نظامیان و گروههای تروریستی مقاومت کرده‌اند، گفت که ارتش سوریه اخیراً موفقیت‌های چشمگیری در میدان نبرد به دست آورده است.

رئیس جمهور روسیه در ادامه تاکید کرد که تحولات مثبت در جبهۀ نظامی در سوریه مبنایی برای دست‌یابی به یک راه‌حل سیاسی در دراز مدت خواهد شد که شامل تمامی نیروهای سیاسی و گروه‌های مذهبی و قومی خواهد بود.

وی افزود: «ما آماده هستیم تا سهم خود را نه تنها در دوره اقدامات نظامی در مبارزه با تروریسم بلکه در طول روند سیاسی ایفا کنیم، این قطعا در تماس نزدیک با دیگر قدرت‌های جهانی و کشورهایی منطقه که علاقمند به حل صلح‌آمیز مناقشه هستند حاصل خواهد شد.»

روسیه سی ام ماه سپتامبر عملیات هوایی خود را علیه مواضع گروه های تروریستی در سوریه آغاز کرد. از آن زمان تاکنون، ارتش سوریه یک رشته حملات علیه این گروه ها در سراسر این کشور انجام داده است.

سخنگوی کاخ کرملین رد رابطه با مسائل مطرح شده در این دیدار اظهار داشته: «به طور طبیعی، مسائل (درباره) مبارزه با گروه های تندروی تروریستی، مسائل در خصوص ادامه حمایت از اقدامات تهاجمی نیروهای مسلح سوریه مطرح شد.»

وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد نیروی هوایی این کشور در 24 ساعت گذشته 55 سورتی پرواز انجام داده و 60 موضع جبهه النصره و داعش را در استان های حماه، لاذقیه، دمشق، ادلب، حلب و دیرالزور در سوریه هدف قرار داده است.

به گزارش سانا گفتگوهای پوتین و اسد در چارچوبی هم محدود هم گسترده انجام شد و در آن همچنین به مسائل از جمله روابط دوجانبه و طرح های احتمالی برای اقدام هماهنگ پرداخته شد.

به گفته سخنگوی پوتین، مقامات ارشد روسیه در چارچوب گسترده گفتگوها شرکت داشتند و «گفتگوها بسیار طولانی بود و موضوع مذاکرات کاملا مشخص بود».

دولت سوریه دقایقی پیش بلافاصله  اعلام کرد بشار اسد رئیس جمهور این کشور پس از دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روسی اش در مسکو به دمشق بازگشت.

سفر اسد به مسکو اولین سفر او به خارج از سوریه از زمان آغاز بحران در این کشور می باشد. خروج بشار اسد از آن جهت حائز اهمیت است که می توان آن را افزایش امنیت خاطر دولت وی دانست، چرا که تا پیش از آن شماری از کارشنانسان مدعی شده بودند هرگونه خروج اسد از دمشق موجب فروپاشی دولت تحت اختیار او خواهد شد.


farhangnews_154210-446474-1445415055.mp4 | دانلود فیلم

 

خروج بشار اسد از سوریه+ فیلم و تصاویر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها