امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152929
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 528
جنبش «عصائب اهل الحق» عراق، تأیید حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر توسط دادگاه عالی سعودی را نقض آشکار حقوق بشر خواند و از سازمان‌ ملل متحد و اتحادیه عرب خواست در برابر آن مواضع جدی اتخاذ کنند.

به گزارش پیروان موعود، این جنبش با انتشار بیانیه‌ای ضمن رد و محکومیت اقدام دادگاه عالی و تجدیدنظر آل‌سعود در تأیید حکم غیرقانونی اعدام آیت‌الله شیخ نمر، مقامات سعودی را از پیامدهای این گونه رفتارهای کینه‌توزانه وفرقه‌ای علیه مسلمانان برحذر داشت، و هشدار داد که این اقدامات نتیجه‌ای جز نابودی حکومت سعودی نخواهد داشت.

این جنبش در این بیانیه ضمن درخواست از سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای اتخاد مواضع در برابر جنایات آل‌سعود، اعلام کرد: چنین اقدامی پیامی آشکار به جهان درباره نقض آشکار حقوق بشر توسط آل‌سعود در عربستان و مصادره آراء و افکار مردم در این کشور است.

جنبش عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد که ما یقین داریم تروریسم و سرکوب وهابی‌ها به زودی به پایان خواهد رسید، زیرا اراده مقاومت در بازگرداندن حقوق غصب شده قوی است و از انقلاب کربلا و قیام سیدالشهدا علیه السلام برای مقابله با هتاکی رژیم دیکتاتوری سعودی الهام می‌گیرد.

دادگاه عالی و تجدیدنظر عربستان روز یکشنبه سوم آبان ماه، حکم اعدام صادر شده در مورد آیت‌الله شیخ نمر را بعد از سه سال از حبس وی تأیید کرد.

گفتنی است دادگاه عربستان سال گذشته شیخ نمر را به فتنه انگیزی و نافرمانی از پادشاه متهم و به اعدام محکوم کرد که این حکم موجی از خشم و محکومیت را در سراسر جهان به راه انداخت.
آیت الله شیخ نمر در آگوست 2012 بازداشت شد و آل سعود این عالم دینی را به ایجاد فتنه‌های مذهبی و نافرمانی از پادشاه، تشکیل هسته تروریستی برای ترور ماموران امنیتی در شهرک العوامیه در استان قطیف در شرق عربستان و برخی دیگر از اتهامات متهم کرد.


انتهای پیام/654
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها