امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 152935
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۰۵
تعداد بازدید: 549
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، امروز (چهارشنبه) در بغداد اعلام کرد: درصورتی که دولت و وزارت ارتباطات عراق در مبارزه با داعش در هر زمینه ای از جمله مخابراتی و اینترنتی کمک بخواهند، خود را موظف دانسته و دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش پیروان موعود،'محمود واعظی' در کنفرانس خبری مشترک با 'حسن کاظم الراشد' همتای عراقی خود، در پاسخ به سئوال خبرنگار عراقی گفت که آماده همکاری با عراق در جنگ با تروریست های داعش در بخش ارتباطات هستیم.

وی با اشاره به شروع مذاکرات بین عراق و ایران در زمینه همکاری های ارتباطاتی و مخابراتی افزود: تیم کارشناسی دو کشور تاکنون پیشرفت های خوبی در زمینه این همکاری ها داشته اند.
واعظی سفر خود به بغداد را در راستای سفر چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری عراق به تهران و امضای سند همکاری با عراق خواند و تصریح کرد: به منظور اجرایی کردن این سند همکاری به عراق سفر کرده است.

وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و عراق به عنوان روسای تیم های کارشناسی دو کشور مذاکرات اولیه را امروز چهارشنبه در بغداد آغاز کردند و هم اکنون تیم های کارشناسی دو طرف در زمینه های اینترنت، پست و اپراتورهای تلفن همراه این مذاکرات را ادامه می دهند.

واعظی اضافه کرد: با توجه به بسترهای ایجاد شده در نقاط طولانی مرزی از طریق شبکه فیبرنوری، زمینه های گسترش همکاری های دو کشور فراهم شده است.

وی با اشاره به رفت وآمد پنج میلیون زایر بین دو کشور در طول سال گذشته، بر ضرورت ارتباطات مطمئن و با امنیت و کیفیت بالا بین جمهوری اسلامی ایران و عراق تاکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با ابراز امیدواری نسبت به پایان معضل افراط گرایی و تروریسم در عراق و قرار گرفتن این کشور در مسیر توسعه گفت: پیشرفت و توسعه هر کشور نیازمند زیر ساخت های ارتباطاتی است.

واعظی در ادامه همچنین از وجود همکاری بین ایران و عراق در مجامع بین المللی در بخش مخابرات و ارتباطات و استفاده از امکانات دو کشور و انتقال صوت و دیتا خبر داد و افزود: زمینه خوبی برای همکاری بخش های خصوصی دو کشور در بخش های اینترنت و خدمات فنی و تجهیزات فراهم شده است.

وی همچنین از تشکیل یک کمیته فنی برای پروژه خط انتقال شبکه فیبرنوری بین عراق، ایران و ارمنستان خبر داد و گفت: همفکری و همکاری خوبی در تبادل تجربیات به منظور توسعه همکاری بین دو کشور و حل مشکلات وجود دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری عراق نیز در این کنفرانس خبری از گسترش همکاری های ارتباطی و مخابراتی بین دو کشور ابراز خرسندی و رضایت کرد.

انتهای پیام/ 852
 
منبع: ایرنا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها