امروز : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 23
۲۲:۱۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 153
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 469
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از لایو مینت، همکاری مشترک بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی هند و خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از لایو مینت، همکاری مشترک بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی هند و خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در قالب شرکت کشتیرانی ایران و هند، هفته گذشته متوقف شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از لایو مینت، همکاری مشترک بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی هند و خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در قالب شرکت کشتیرانی ایران و هند، هفته گذشته متوقف شد.

با انحلال این شرکت، مالکیت 6 کشتی از 7 کشتی متعلق به شرکت کشتیرانی ایران و هند به شرکت کشتیرانی هند داده شد. تمامی 6 کشتی به مالکیت این شرکت درآمده است و در این کشور به ثبت خواهند رسید و با پرچم هند فعالیت خواهند کرد.

به نوشته این گزارش، شرکت کشتیرانی ایران و هند، در پی پیشنهاد دولت ایران و به علت مشکل شدن فعالیت آن در اثر تحریم‌ها منحل شده است.

یک مقام ارشد صنعت کشتیرانی هند مدعی شد:  ایران بسیار به اتمام این همکاری تمایل داشت و در جولای گذشته در این راستا اقدام کرده بود.

وی افزود: سهام ایران در این شرکت 51 درصد و سهام هند 49 درصد بود. ارزش خالص شرکت کشتیرانی ایران و هند در زمان انحلال، 75 میلیون دلار و میزان بدهی‌های آن 80 میلیون دلار بود.

به نوشته این گزارش، از زمانی‌که هیچ بانکی برای همکاری با شرکت کشتیرانی ایران و هند برای تسویه بدهی‌های آن تمایل نشان نداد، تصمیم گرفته شد، شرکت کشتیرانی هند مسوولیت بازپرداخت بدهی‌ها را برعهده بگیرد و در عوض، مالکیت 6 کشتی این شرکت به دهلی‌نو داده شود.

شرکت کشتیرانی ایران و هند در مارس 1975 در ایران و بر اساس توافق‌های دوجانبه میان تهران و دهلی‌نو تاسیس شد. شرکت کشتیرانی هند در آن زمان 490 هزار دلار  در این شرکت سرمایه‌گذاری کرد و 49 درصد سهام این شرکت به هند تعلق گرفت.

سخنگوی شرکت کشتیرانی هند گفت: ما مبلغی را که در این شرکت سرمایه‌گذاری کردیم، بسیار پیش از این به دست آورده‌ایم. این شرکت هر سال سود سهام را پرداخت می‌کرد.

وی افزود: در زمان انحلال، ‌از 7 کشتی متعلق به شرکت کشتیرانی ایران و هند، 3 کشتی به علت نبود سفارش بیکار بودند و دیگر کشتی‌ها در آب‌های ایران در حال فعالیت بودند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها