امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153004
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۱۷
تعداد بازدید: 347
گزارش كيفيت هوای پايتخت در مهرماه ازسوی شركت كنترل كيفيت هوای تهران منتشر شد كه بر اساس آن، ۲۶ روز سالم و ۴ روز ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده ووضعيت پاک در هيچ یک از روزهای ماه گذشته به ثبت نرسید.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فرهنگ نیوز،گزارش کیفیت هوای پایتخت در مهر ماه از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران منتشر شد که بر اساس آن، ۲۶ روز سالم و ۴ روز ناسالم برای گروه های حساس مانند بیماران، سالمندان و کودکان، ثبت شده و وضعیت پاک در هیچ یک از روزهای ماه گذشته به ثبت نرسید.

 این در حالی بود که مهر ماه سال گذشته، تهران دو روز در وضعیت پاک قرار داشت اما در مجموع، وضعیت هوای تهران در مهر ۹۴ در مقایسه با مهر ۹۳ به دلیل کاهش روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس از ۱۱ روز به ۴ روز، در شرایط مطلوب تری قرار داشته است.

این گزارش می افزاید در ۷ ماه منتهی به مهر ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ‌ تعداد روزهای پاک از ۹ روز به ۱۰ روز و تعداد روزهای سالم نیز از ۱۵۵ روز به ۱۶۱ روز افزایش داشته و در مجموع در ۷ ماه نخست سال جاری، کیفیت هوای تهران از وضعیت مطلوب تری برخوردار بوده است.

بنابراین گزارش آلاینده مسئول در تهران عموماً ذرات معلق با قطر کمتر از دو و نیم میکرون بود و این در حالی است که ماه گذشته، مردم تهران در روز سه شنبه ۲۸ مهر با شاخص ۱۱۴، آلوده ترین و در روز یک شنبه ۲۶ مهر با شاخص ۵۹، پاک ترین هوا را پشت سر گذاشتند.

بر اساس اطلاعات ۱۹ ایستگاه فعال سنجش آلودگی هوای متعلق به شرکت کنترل کیفیت هوا در نقاط مختلف تهران، اهالی محله های سعادت آباد در شمال غرب و پیروزی در شرق تهران، پاک ترین هوا و ساکنان خیابان آزادی، آلوده‌ترین هوای تهران را در مهر ماه تنفس کردند.
برچسب ها:
آخرین اخبار