امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153028
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۲
تعداد بازدید: 1760
تنها مسیر؛
حجت الاسلام رمضانی نژاد گفت: زمانی که برای زیارت امام حسین(ع) در ایام اربعین عازم کربلا می شویم نباید نیتمان به منظور عزاداری چهلمین روز شهادت حضرت(ع) باشد چرا که چنین نیتی صحیح نیست.

تنها مسیر؛
به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام رمضانی نژاد گفت: زمانی که برای زیارت امام حسین(ع) در ایام اربعین عازم کربلا می شویم نباید نیتمان به منظور عزاداری چهلمین روز شهادت حضرت(ع) باشد چرا که چنین نیتی صحیح نیست.
حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم رمضانی‌نژاد، استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به لزوم انتخاب نیت درست و صحیح برای شرکت در مراسم اربعین حسینی گفت: زمانی که برای زیارت امام حسین(ع) در ایام اربعین عازم کربلا می شویم نباید نیتمان به منظور عزاداری چهلمین روز شهادت حضرت(ع) باشد چرا که چنین نیتی صحیح نیست.

با چه نیتی به راهپیمایی اربعین برویم؟

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به این نیت اقدام کنیم و برای شهادت امام حسین(ع) مراسم سوم یا چهلم بگیریم برای سایر اهل بیت(ع) نیز باید چنین کاری را انجام داد.

حجت‌الاسلام رمضانی‌نژاد تصریح کرد: جابربن عبدالله انصاری در بیست صفر اولین زیارت از قبر سید‌الشهدا(ع) را انجام داد و اگر ما می‌خواهیم به زیارت امام(ع) برویم باید نیتمان این باشد که سالگرد اولین زیارت را ادا کنیم  و همچنین سومین روز از شهادت حضرت(ع)، باید نیتمان دفن شهدای کربلا پس از سه روز باشد.

وی گفت: زیارت اربعین یاد‌آوری مجاهدت امام حسین(ع) در برابر کفر، ظلم و ستم بوده و پیوند دهنده شیعیان با یکدیگر است و به ما یاد می‌دهد که چرا امام حسین(ع) جهاد کردند و به شهادت نائل شدند.

با چه نیتی به راهپیمایی اربعین برویم؟

حجت‌الاسلام رمضانی نژاد خاطرنشان کرد: حضور جمعیت میلیونی زائران در مراسم اربعین که با نیت واحد قدم در مسیر کربلا می‌گذارند تا به زیارت سرور و سالار شهیدان حسین بن علی (ع) بروند، نشانه‌ای از عظمت و  اقتدار تشیع است.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها