امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153031
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 461
به گزارش پیروان مــوعــود، احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در تذکری شفاهی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در تذکری شفاهی اظهار داشت: در اینجا باید ایام 25 آبان‌ماه را به مردم اصفهان تبریک بگویم، زیرا در این روز 370 شهید از این شهر تقدیم نظام شد که قطعاً مسئله مهمی است.

وی همچنین در اخطاری با استناد با اصل سوم قانون اساسی مبنی بر طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب، تأکید کرد: این روزها شنیده می‌شود که برخی از اعضای دولت مطالبی را در رابطه با باز شدن سفارت آمریکا در ایران و سفارت ایران در واشنگتن مطرح می‌کنند که قطعاً این مسئله یک نوع بیان سازش‌گونه است، از این رو از دولت تقاضا داریم که در جهت تحقق اشتغال، رفع بیکاری، مسکن، ازدواج و اقتصاد مقاومتی اقدام کند.

سالک یادآور شد: باز شدن سفارت انگلیس مقدمه فتنه بزرگی بود و حال اگر سفارت آمریکا هم باز شود «اسلام والسلام»؛ چرا در مقابل فرهنگ نفوذ دشمن در لایه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اقدامی صورت نمی‌گیرد؟! مگر دعوای ایران با آمریکا کلامی است که اعلام می‌کنند که اگر آمریکا عذرخواهی کرد، بنابراین سفارتخانه‌ها می‌تواند باز شود؟

وی تصریح کرد: در اینجا از رئیس‌جمهور می‌خواهیم با قدرت در مقابل فرهنگ نفوذی که رهبر معظم انقلاب در چند وقت اخیر بالغ بر 70 بار به آن اشاره کرده‌اند، بایستند، زیرا ضرورت این مسئله حفظ نظام اسلامی، انقلاب و دین است.

در ادامه محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سالک، توضیح داد: من همین الآن از آقای قشقاوی معاون پارلمانی وزارت امور خارجه در این باره سؤال کردم که آیا در دولت محترم، مسئولان راجع به بازگشایی سفارت کشوری (آمریکا) که اشاره کردید که حتی من نمی‌خواهم نام آن را ببرم و به هیچ وجه در ادبیات سیاسی ما ارتباط با آنها موضوعیتی ندارد، برنامه‌ای دارند؟ که قشقاوی در جواب گفت که چنین چیزی اصلاً مطرح نیست، حال اگر نشریه‌ای مطلبی زده است، این مطالب در شأن و شئون مسئولان نظام و دولت نیست.

وی همچنین گفت: قطعاً مواضع ایران در رابطه با آمریکا و دولت آمریکا روشن است.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار