امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153032
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 847
به گزارش پیروان مــوعــود ، پلیس در جستجوهای خود در فرانسه، بلژیک، آلمان و بریتانیا و دستگیری چند مظنون، از آنها چند قبضه سلاح کلاشینکف کشف کرده ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، پلیس در جستجوهای خود در فرانسه، بلژیک، آلمان و بریتانیا و دستگیری چند مظنون، از آنها چند قبضه سلاح کلاشینکف کشف کرده است. اما این سوال پیش می آید، علاقه تروریست ها به استفاده از کلاشینکف به چه دلیلی است.

در زمان جنگ بالکان در دهه 1990، شبکه های قاچاق مواد مخدر و سلاح، سلاح های مختلفی را در اروپا رد و بدل کردند. AK47، یکی از سلاح های اتوماتیکی بود که بیشترین حجم قاچاق را به خود اختصاص داده بود. پس از پایان جنگ در حدود 5 میلیون قبضه از این سلاح در شبکه قاچاق تبادل می شد و وارد کشورهای اتحادیه اروپا شد. 

سازنده این سلاح روسی، میکائیل کلاشینکف بود که در سال 2013 از دنیا رفت. وی همواره می گفت که ارواحی که با این سلاح کشته شده اند همواره به سراغش می آیند. 

در بازار سیاه اروپا، کلاشینکف های بین 1000 تا 1500 یورو به فروش می رسند. فروش سلاح در بسیاری از کشورهای اروپایی غیر قانونی است. این سلاح در نزد جنگجویان تروریست داعش، یکی از محبوبترین سلاح هاست. 

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها