امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153051
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۹
تعداد بازدید: 461
به گزارش پیروان مــوعــود، اداره امنیت ملی هسته ای در وزارت انرژی آمریکا این خبر را اعلام و تاکید کرد که این آزمایش بدون انفجار کلاهک هسته‌ای ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اداره امنیت ملی هسته ای در وزارت انرژی آمریکا این خبر را اعلام و تاکید کرد که این آزمایش بدون انفجار کلاهک هسته‌ای بمب و تنها برای بررسی نحوه عملکرد سایر قسمت های بمب انجام شده است. هدف از این عملیات انجام آخرین مراحل آزمایش روی این بمب جدید بوده که با دنبالۀ جدید ساخت شرکت بوئینگ طراحی شده است.

این آزمایش روز بیستم اکتبر در منطقه "تونوبا" در ایالت "نوادا" و با کمک بمب افکن های "f15A" انجام شد. سخنگوی اداره امنیت ملی هسته ای گفت تمام قسمت های بمب به صورت طبیعی عمل کردند.

گفتنی است بمب هسته ای آمریکایی B 61 چهار نسخه دارد که عبارتند از نسخه های 3 ،4 ،7 و 10 و قرار است بمب جدید و پیشرفتۀ "B61-12" جایگزین همه آنها شود.تفاوت این بمب جدید با نسخه های پیشین در دنبالۀ جدید آن است که چتر فرود ندارد و از سیستم هدایت شونده برخوردار است.

اولین آزمایش این بمب در جولای گذشته انجام شد و انتظار می رود که بعد از استقرار در اروپای غربی توسط بمب افکن های نسل پنجم امکان پرتاب داشته باشد. پیش بینی می شود این بمب در سال 2020 به تولید انبوه برسد.

آمریکا با کمک هم پیمانان اروپایی اش در حالی برای محدود کردن دسترسی جمهوری اسلامی به تکنولوژی صلح آمیز هسته ای تلاش می کند که خود دست کم دارای 9000 بمب اتمی "اعلام شده" است که بسیاری از آنها در پایگاه های آمریکایی در اروپا مستقر هستند و واشنگتن همواره برای ارتقاء نسل بمب های هسته ای و ساختن انواع جدید با قدرت تخریب هولناک، هزینه های گزاف صرف می کند.

 

آمریکا بمب هسته‌ای جدید آزمایش کرد + عکس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها