امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153070
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۲
تعداد بازدید: 189
به گزارش پیروان مــوعــود، بیشترین توییت های طرفداری از داعش و اقدامات آن از عربستان سعودی است. این آمار که ایندیپندنت آن را به نقل از موسسه ...

به گزارش پیروان مــوعــود، بیشترین توییت های طرفداری از داعش و اقدامات آن از عربستان سعودی است. این آمار که ایندیپندنت آن را به نقل از موسسه  های مختلفی مانند بروکینگز، پیو، سوفان و اکونومیست منتشر کرده، نشانگر آن است که تکفیریسم و سلفی گری به صورت افراطی از عربستان گسترش پیدا می کند و مفتی های سعودی مسئول نشر و تبلیغ آن در جهان هستند. 

بیشترین کاربرانی که در سال 2015 به نشر توییت های طرفدارانه از داعش پرداختند مربوط به عربستان سعودی است و کشورهای سوریه، عراق و آمریکا در رتبه های بعدی قرار دارند. 

در نمودار بالا که مرکز تحقیقاتی پیو از مخاطبان خود نظرسنجی کرده، بیشترین آمار نگرانی از حملات تروریست ها در میان ملت های مختلف نشان داده شده است. فرانسه که دیشب قربانی یکی از حملات تروریسیتی داعش شد، 67 درصد از کاربران اظهار نگرانی کرده بودند. 

آمار مربوط به شاخص تروریسم جهانی و تلفات انسانی در سال 2013 است که توسط تروریست ها قربانی شده اند. در مجموع در سال 2013 در حدود 16245 نفر در کشورهای مختلف کشته شدند. عراق، افغانستان، نیجریه و سوریه در رتبه های اول تا چهارم هستند. 

این آمار مربوط به تعداد جنگجویان خارجی گروه های ترروریستی در سوریه است. فرانسه با 700 نیرو در رتبه نخست قرار دارد. 

این نمودار جنگجویان خارجی از کشورهای منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا را به نمایش گذاشته است. تونس با 3000 جنگجو در رتبه نخست و عربستان با 2500 جنگجو در رتبه دوم است. اردن، مارکش، لبنان،لیبی و ترکیه در رتبه های بعدی قرار دارند. 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها