امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153121
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 538
به گزارش پیروان مــوعــود، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا عصر امروز  (دوشنبه) وارد امارات عربی متحده شد و مورد استقبال «محمد بن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا عصر امروز  (دوشنبه) وارد امارات عربی متحده شد و مورد استقبال «محمد بن زاید» ولی‌عهد این شیخ‌نشین قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام»، محمد بن زاید در قصر «الشاطی» از جان کری و هیأت همراه او استقبال کرد.

در این دیدار درباره زمینه‌های همکاری و شراکت‌های استراتژیک میان دو کشور و راه‌های تقویت آن بحث و گفت‌وگو شد.

بر اساس گزارش مذکور، « عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات با جان کری درباره بارزترین قضایای منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین وزیر خارجه آمریکا، شیخ محمد بن زاید را در جریان نتایج نشست وین که اخیرا درباره سوریه برگزار شد، قرار داد.

کری در ادامه از تماس‌هایی که واشنگتن در این خصوص با کشورهای مختلف داشته، صحبت کرد و به مقامات ابوظبی توضیح داد.

در ادامه دیدار درباره تلاش‌های ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی بحث و تبادل نظر شد و دو طرف بر اهمیت همکاری و هماهنگی دوجانبه در خصوص مبارزه با تروریسم به شکلی موثر تاکید کردند.

در پایان این دیدار بر اهمیت حمایت از تلاش‌های بین‌المللی به خصوص درباره یمن، سوریه، لیبی و روند صلح در خاورمیانه تاکید شد.

در همین راستا خبرگزاری «رویترز» به نقل از  یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا نوشت : قرار است نشست‌هایی در پایتخت امارات متحده عربی بین کری و شیخ محمد بن زاید آل نهیان و «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان برگزار شود تا بحث‌هایی درباره چگونگی متحد کردن معارضان سوری صورت گیرد.

عربستان سعودی، ایران، ترکیه و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین) اوایل ماه جاری میلادی در «وین» دیدار کردند و درباره طرح‌هایی برای آغاز گفت‌وگوهای رسمی بین دولت سوریه و معارضان سوری در اول ژانویه 2016 به توافق رسیدند.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها