امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153167
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 127
به گزارش «شیعه نیوز»، هماهنگ کردن مناسبات بین قومی در قفقاز شمالی موضوع بحث و گفتگوها در کنفرانس روز ۲۷ اکتبر در جمهوری چچن بود. در این برنامه که ...

به گزارش «شیعه نیوز»، هماهنگ کردن مناسبات بین قومی در قفقاز شمالی موضوع بحث و گفتگوها در کنفرانس روز ۲۷ اکتبر در جمهوری چچن بود. در این برنامه که کارشناسان مسایل قفقاز شمالی و دیگر مناطق روسیه حضور داشتند، حاضرین حول مساله پیشگیری از جریانات تخریب کننده در مناسبات بین اقوام در قفقاز شمالی گفتگو کردند. «دیمیتری یفرِموف» مدیر کلوپ کارشناسی «گروزنی» و مدیرمسئول مجله اینترنتی «گروزنی» دبیر این برنامه بود و مرکز سیاست­های معاصر قفقاز برگزاری آن را بر عهده داشت.

«حاجی مراد گاتسالوف» مفتی اوستیای شمالی در این برنامه به ایراد سخن پرداخت و گفت: «ما درباره داعش، دولت اسلامی، دولت ابلیس صحبت­های زیادی کرده­‌ایم. این سازمان با استفاده از ایدئولوژی خود در سطح گسترده عمل می­‌کند و از این رو مقابله با این سازمان نیز باید ابعاد گسترده و چندلایه داشته باشد. باید با استفاده از ایدئولوژی، قرآن، سنت و سخنان دانشمندان الهیات اقدام کرده و زمینه را برای اظهار نظرات جوانان فراهم آوریم؛ زیرا سکوت و ناآگاهی پیامدهای نامناسبی به دنبال دارند. باید در محافل متعدد در این باره صحبت کرد، نه اینکه بحث و گفتگوها را به میزگردها و کنفرانس­ها با حضور یک عده مشخص محدود سازیم؛ تمام جامعه روسیه باید تحت لوای ایده برادری و احترام متقابل باشد.

ایدئولوژی اسلامی ما در پرستش خداوند متعال خلاصه می­‌شود و به این معناست که کار نیک انجام داده و خودسازی کنیم. انسان مخلوق خداوند است، به همین خاطر زندگی او در دستان خداست؛ خداوند متعال از روح خود در ما دمید و اوست که تصمیم می­‌گیرد ما چقدر عمر کنیم.»

به اعتقاد این مفتی اوستیای شمالی دلایل بروز پدیده داعش متعدد هستند: دلایل اقتصادی، سیاسی و ... ؛ اما مهمترین هدف آنها نابود کردن سیستم حکومتی است. نمونه بارز آن کشورهای سوریه، لیبی و عراق هستند. آشوب و هرج و مرج جایگزین حکومت­‌های این کشورها شده­ اند و زمینه برای فعالیت گروه‌­های خرابکار آماده شده است. متهم اصلی در تمام این جریانات آمریکاست.

آنچه که ما امروز در خاورمیانه شاهد هستیم، مبارزه بین خیر و شر است. همین اتفاق در اوکراین نیز افتاد و اینها همه حلقه­‌های یک زنجیر هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها