امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153168
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 142
به گزارش «شیعه نیوز»، یکی از مقامات وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن روز دوشنبه گفت انتظار می رود در آستانه گفتگوهای ...

به گزارش «شیعه نیوز»، یکی از مقامات وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن روز دوشنبه گفت انتظار می رود در آستانه گفتگوهای بین‌المللی صلح، طرف‌های درگیر در این کشور ظرف روزهای آینده با برقراری آتش‌بس انسان‌دوستانه موافقت کنند. نماینده ویژه سازمان ملل در یمن با منصور هادی در شهر عدن و مقامات جنبش انصارالله در مسقط پایتخت عمان دیدار کرده و دستور کار گفتگوها را پیشنهاد داده است.

عبدالمالک المخلفی وزیر خارجه دولت (مستعفی) هادی نیز گفت گفتگوهای بین‌المللی پانزده دسامبر آغاز خواهد شد.

یک مقام در دفتر هادی به این خبرگزاری گفت: مقامات انصارالله چارچوب و دستور کار گفتگوها را تایید کرده‌اند. ظرف چند روز آینده یک آتش‌بس انسان‌دوستانه اعلام و قدم های مربوط به آزادی اسرا و رفع محاصره شهرها آغاز خواهد شد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله نیز در صفحه فیس بوک خود نوشت این جنبش با اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، درباره «زمان و مکان گفتگوهایی که برای اواسط این ماه برنامه‌ریزی شده» گفتگو کرده است.

وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: «راه های برقراری آتش‌بس و گام های بعدی در مسیر اعتمادسازی مورد بحث قرار گرفت و ما آمادگی خود را برای گفتگوهایی مسئولانه و جدی اعلام کردیم.»

مذاکرات بین‌المللی قبلی برای پایان دادن به مناقشه یمن بدون نتیجه پایان یافت.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها