امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153174
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 140
به گزارش «شیعه نیوز»، «یونس مخیون» گفت: حزب النور با جنگ سختی از سوی دستگاه های دولتی مواجه است با وجود اینکه این حزب در خط استراتژیک طرفداری از دولت ...

به گزارش «شیعه نیوز»، «یونس مخیون» گفت: حزب النور با جنگ سختی از سوی دستگاه های دولتی مواجه است با وجود اینکه این حزب در خط استراتژیک طرفداری از دولت مصر و ثبات کشور حرکت می کند.

این اظهارات رئیس حزب سلفی النور در حالی است که این حزب در انتخابات جدید پارلمانی مصر اغلب کرسی ها را از دست داد و از مجموع 596 کرسی پارلمان تنها به 12 کرسی دست یافت.

مخیون همچنین گفت که حزب وی با اتهاماتی از قبیل اینکه این حزب «داعش مصر» است، مواجه می باشد در حالیکه این حزب بیشتر از همه با داعش می جنگد، از یک سو اعضای این حزب هر روز تهدید به قتل می شوند و از سوی دیگر ما را متهم می کنند که داعشی هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت که اگر انحلال حزب النور به مصلحت مصر است ما حاضر هستیم این حزب را منحل کنیم.
مخیون با اشاره به اینکه تعدادی از اعضای حزب النور در جریان برگزاری انتخابات پارلمانی در مقابل حوزه های انتخاباتی دستگیر شدند، نسبت به وجود آنچه «طرح ناکام گذاشتن السیسی» خواند، هشدار داد.

حزب سلفی النور که پس از انقلاب 25 ژانویه سال 2011 و پس از سرنگونی رژیم حسنی مبارک تاسیس شد، از طرح ها و برنامه های مربوط به براندازی دولت محمد مرسی نخستین رئیس جمهور منتخب مصر پس از سرنگونی مبارک، حمایت کرد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار