امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153175
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 122
به گزارش «شیعه نیوز»، رئیس ستاد ارتش افغاستان در حالی از تلاش طالبان برای انتقال «شورای کویته» از پاکستان به جنوب افغانستان خبر داده که بارها دیگر ...

به گزارش «شیعه نیوز»، رئیس ستاد ارتش افغاستان در حالی از تلاش طالبان برای انتقال «شورای کویته» از پاکستان به جنوب افغانستان خبر داده که بارها دیگر مقامات افغان این اظهارات را مطرح کرده‌اند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «قدم‌شاه شهیم» رئیس ستاد ارتش افغانستان، اعلام کرد: طالبان افغان در سال جاری به دنبال انتقال شورای کویته از پاکستان به ولایت هلمند در جنوب افغانستان بودند اما در این زمینه ناکام شدند.

چندی قبل نیز ژنرال «عبدالرازق» فرمانده پلیس ولایت قندهار، گفته بود که پاکستان تلاش دارد تا شورای کویته طالبان را به ولایت هلمند در جنوب افغانستان منتقل کند.

شورای کویته مرکز اصلی اداره طالبان در پاکستان مستقر است.

پیش از این «محمد عارف رحمانی» نماینده مردم غزنی در پارلمان افغانستان نیز گفته بود که طالبان قصد انجام حملات پیچیده‌ای را برای تصرف شهر غزنی دارد که از سوی نیروهای امنیتی دفع شد و رهبری این عملیات را ملا اختر محمد منصور رهبر طالبان بر عهده داشت.

رحمانی افزود که ملا منصور حدود پنج روز در شهرستان ناوه ولایت غزنی حضور داشت و پس از ناکامی طالبان در تصرف غزنی دوباره به پاکستان بازگشته است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها