امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153188
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 125
به گزارش «شیعه نیوز»، «مازن الضلاعين» روز دوشنبه درگفتگو با سی.ان.ان تاکید کرد که اقدام داعش در انتشار این فایل ویدئویی، آن هم در شرایط فعلی، اقدامی ...

به گزارش «شیعه نیوز»، «مازن الضلاعين» روز دوشنبه درگفتگو با سی.ان.ان تاکید کرد که اقدام داعش در انتشار این فایل ویدئویی، آن هم در شرایط فعلی، اقدامی تحریک آمیز علیه او به عنوان یک نماینده پارلمان، به دلیل تلاش برای مبارزه با تفکر افراطی است.
الضلاعين درباره عملیات انتحاری که پسرش در این فیلم اجرا می کند، ابراز تردید کرد و گفت که سردرگمی در چهره فرزندش کاملا نمایان است.
وی درادامه افزود: آنچه در این نوار ویدئویی مشخص است، به طور کامل با شخصیت پسرم محمد متفاوت است و آنچه من مشاهده کردم، فردی نامتعادل است که تحت تاثیر استفاده از الکل یا مواد مخدر قرار دارد.
این نماینده پارلمان اردن اظهار داشت که پسرش این اقدامات را بر اثر فشارهایی که بر وی تحمیل شده بود، مرتکب شده است.
در این فایل ویدئویی، پسر این نماینده اردنی ملقب به «أبو البراء» در حال بیان جملات تهدید آمیز علیه "طاغوت های اردن" نشان داده می شود. این درحالیست که گروه داعش، پیوستن «ابو البراء» به این گروه را در واکنش به مشارکت اردن در عملیات ضد داعش در سوریه توجیه کرده است.
این فیلم ده دقیقه ای، خلاصه ای از زندگی و تحصیل «محمد الضلاعين» در استان الكرك اردن و حتی تحصیل  وی در رشته پزشکی در اوکراین و سپس ملحق شدن وی به گروه داعش و در نهایت کشته شدن او درعملیات انتحاری را نشان می دهد.
دراین نوار ویدئویی ادعا شده که اقدام داعش در سوزاندن «معاذ الكساسبه» خلبان اردنی که هم روستایی ابو البراء است، نقطه تحولی در زندگی این دانشجوی پزشکی بوده است.
این نماینده ازمرتبط کردن این دو حادثه به یکدیگر ابراز شگفتی کرد و گفت که محمد پسرش که در زمان درآتش سوزانده شدن الکساسبه در اردن بود، از جمله کسانی بود که کشته شدن وی از سوی داعش را محکوم کرد.
پسر الضلاعین هفدهم ژوئن سال جاری به خانواده اش اعلام کرد که از طریق ترکیه، قصد پیوستن به یکی از گروه های تروریستی را دارد.

محمد الضلاعین مشهور به "أبو البراء أردنی" قبل و بعد از پیوستن به داعش
پسر نماینده اردنی که انتحاری داعش شد +تصویر

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها