امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153189
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 130
به گزارش «شیعه نیوز»، وریس جانسون شهردار لندن، ادعای «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس را رد کرد که گفته بود 70 هزار معارض میانه‌رو سوریه آمادگی دارند ...

به گزارش «شیعه نیوز»، وریس جانسون شهردار لندن، ادعای «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس را رد کرد که گفته بود 70 هزار معارض میانه‌رو سوریه آمادگی دارند که به دنبال حملات هوایی این انگلیس، قلمروهایی که در تصرف داعش است را بازپس‌گیرند.
روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف» گزارش کرد، شهردار لندن اعلام کرد که کامرون در بیان این ارقام «احتمالاً اغراق» کرده است و احتمالاً افراط‌گرایانی را نیز که «از نظر ایدئولوژیکی تفاوت چندانی با القاعده ندارند» در این آمار و ارقام شامل کرده است.
شهردار لندن در حالی چنین چیزی را مطرح کرده است که رقم 70 هزار نفر در واقع دلیل کلیدی استدلال کامرون برای پیوستن انگلیس به حملات هوایی در سوریه بود. 
وزارت دفاع انگلیس خواستار حذف این ادعای بحث‌برانگیز نخست‌وزیر انگلیس به نمایندگان پارلمان این کشور شد. یک منبع در پارلمان انگلیس به روزنامه «سان» اعلام کرد که این یک «رقم گمراه‌کننده» است.
جانسون در ستون هفتگی خود در روزنامه «دیلی‌تلگراف» نوشت که سؤالاتی که پیرامون تعداد و شایستگی معارضان سوری به وجود آمده است، به مفهوم آن است که رسیدن به توافق با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه حیاتی است.
شهردار لندن که بر اساس نظرسنجی‌ها محبوب‌ترین سیاستمدار حزب محافظه‌کار انگلیس است، با اشاره به این اظهارات کامرون نوشت: «ما برآورد کرده‌ایم که این رقم شامل 70 هزار اعضای ارتش آزاد سوریه (و بسیاری از گروهها و گروهک‌های دیگر) می‌شود اما با اینحال در این ارقام احتمالاً اغراق شده است و ممکن است این رقم شامل جهادی‌هایی بشود که از نظر ایدئولوژیکی تفاوت چندانی با القاعده ندارند».
وی سپس با اشاره به اینکه اغراق کرده است، گفت: «دیگر چه افرادی در سوریه هستند؟ پاسخ واضح است. (بشار) اسد و ارتش وی آنجا هستند و علائم اخیر حکایت از آن دارد که پیشرفت‌هایی نیز حاصل کرده‌اند. بخشی از این پیشرفت‌ها به لطف حملات هوایی روسیه هم بوده است. شرایط به گونه‌ای است که گویا این رژیم (سوریه) بخش‌های گسترده‌ای از حمص را بازپس گرفته‌اند. شبه‌نظامیان وابسته به القاعده از برخی مناطق این شهر عقب‌نشینی کرده‌اند. آیا این چیز بدی است؟ فکر نمی‌کنم. رژیم اسد با حمایت هوایی روسیه چند قدم دیگر تا رسیدن به پالمیرا دارد».
جانسون همچنین تأکید کرد که زمان آن رسیده است که با روسیه و بشار اسد وارد تعامل شد و گفت: «ما باید بر آنچه که می‌خواهیم به آن برسیم، تمرکز کنیم و آن رسیدن به اهداف بیان شده‌ ما است. این اهداف تضعیف و در نهایت نابودی داعش بعنوان یک نیرو در عراق و سوریه است. تمام موضوع به همین مسئله بازمی‌گردد».
شهردار لندن تأکید کرد که هدف اصلی در واقع پایان دادن به دولت مخفی داعش در «رقه» سوریه است. هدف اصلی، بیرون راندن داعش از شهر تاریخی پالمیرا است و برای همین منظور می توان با دولت سوریه و روسیه همکاری کرد.
وی تصریح کرد که تحقق اهداف بیان‌ شده بدون استفاده از نیروهای زمینی امکانپذیر نیست. وی در اینباره گفت: «ما به افرادی نیاز داریم که نیروهای زمینی ارائه کند و با در نظر گرفتن اینکه ما نمی‌توانیم نیروهای زمینی به سوریه اعزام کنیم و فرانسه و آمریکا نیز تمایلی به این کار ندارند، ما نمی‌توانیم درباره همپیمانان خود مشکل‌پسند باشیم».

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها