امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153193
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 398
به گزارش «شیعه نیوز»، سند 24 صفحه‌ای از داعش در اختیار دارد که نشان می‌دهد این گروه تروریستی برای تشکیل حکومت در عراق و شام و بخش‌های مختلف آن به طور ...

به گزارش «شیعه نیوز»، سند 24 صفحه‌ای از داعش در اختیار دارد که نشان می‌دهد این گروه تروریستی برای تشکیل حکومت در عراق و شام و بخش‌های مختلف آن به طور دقیق برنامه‌ریزی کرده است.

 روزنامه گاردین با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: اسناد کشف‌شده از داعش نشان می‌دهد سرکردگان این گروه تروریستی برای تشکیل به اصطلاح خودشان «حکومت» در عراق و سوریه، طرح جامعی دارند. این سند به صورت یک کتابچه 24 صفحه‌ای بوده و شامل طرح کلی حکومت، به همراه جزئیاتی از قبیل ادارات دولتی، خزانه‌داری، خدمات مدنی، مراکز تفریحی و برنامه خودکفایی اقتصادی بر پایه ساختار اقتصادی شوروی سابق است.

کشف سند داعش برای پایه‌گذاری حکومت در عراق و شام+ تصویر سندکشف سند داعش برای پایه‌گذاری حکومت در عراق و شام+ تصویر سند

نکته بسیار جالب اینجاست که سند 24 صفحه‌ای مزبور نشان می‌دهد سرکردگان این گروه تروریستی برای روابط خارجی، معاملات داخلی، تبلیغات مفصل و جامع حکومت خود، بهداشت و سلامت، آموزش و پرورش و نظارت متمرکز بر بخش‌های نفت و گاز و همچنین دیگر بخش‌های مهم اقتصادی، برنامه‌ریزی کرده‌اند. گاردین در ادامه می‌نویسد: به نظر می‌رسد در ورای تصویر «آیین مرگ و نابودی» داعش، بوروکراسی دقیق و منظم و برنامه‌ای مدون و علمی نهفته است!

گاردین در ادامه می‌نویسد این سند به‌همراه اسناد کشف‌شده پیشین نشان می‌دهد تروریست‌های داعش برای کوچکترین بخش‌های به‌اصطلاح حکومت خود برنامه‌ریزی دقیقی دارند.
      
کتابچه مزبور که سال گذشته با هدف تربیت سرکردگان داعش تدوین شد، اهداف حکومتی این گروه تروریستی را به طور واضح مشخص می‌کند و همچنین نشان می‌دهد چگونه این گروه تکفیری-صهیونیستی موفق شده است عنوان ثروتمندترین و ویران‌کننده‌ترین گروه تروریستی نیم قرن اخیر را از آن خود کند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها