امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153201
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 372
به گزارش «شیعه نیوز»، منابع خبری در افغانستان از بروز درگیری‌های شدید میان حامیان ملا اختر منصور رهبر گروه طالبان و ملا رسول رهبر شاخه تازه انشعاب ...

به گزارش «شیعه نیوز»، منابع خبری در افغانستان از بروز درگیری‌های شدید میان حامیان ملا اختر منصور رهبر گروه طالبان و ملا رسول رهبر شاخه تازه انشعاب یافته از این گروه در غرب افغانستان خبر می‌دهند.

منابع خبری در غرب افغانستان از بروز درگیری‌های شدید میان حامیان ملا اختر منصور رهبر گروه طالبان و ملا رسول رهبر شاخه تازه انشعاب یافته از این گروه در غرب افغانستان خبر می‌دهند.

گفته می‌شود این درگیری‌ها میان «ملا صمد» از وفادارن ملا اختر منصور رهبر گروه طالبان و «ملا ننگیالی» از حامیان ملا رسول در شهرستان شیندند ولایت هرات افغانستان خبر می‌دهند.

گروه تازه انشعاب یافته از طالبان افغانستان به رهبری ملا رسول و معاونت «ملا عبدالمنان نیازی» در ولایت فراه در غرب افغانستان حدود یک ماه پیش اعلام موجودیت کرد و پس از آن رهبران این گروه به سمت ولایت هرات و شهرستان شیندند حرکت کردند.

ملا رسول در شیندند ملا ننگیالی را به عنوان والی خودخوانده این گروه در ولایت هرات معرفی کرد و قصد عزیمت از این منطقه را داشت که بنابر گزارش مقامات امنیتی در ولایت هرات خروج این افراد از شهرستان شیندند با مقاومت شدید حامیان ملا اختر منصور روبرو شد.

ملا ننگیالی پیش از این بارها با داعش اعلام بیعت کرده بود و در اواخر نیز به ملا رسول تمایل پیدا کرد.

به نظر می‌رسد ملا اختر منصور و حامیانش به این نتیجه رسیده‌اند که ید مبارزه با شاخه انشعابی به رهبری ملا رسول را در همین اغاز راه شروع کنند که در غیر این صورت در آینده مشکلات زیادی گریبانگیر آن‌ها خواهدشد.

حامیان ملا اختر منصور ماه گذشته نیز عملیاتی را در ولایت زابل راه‌اندازی کرده و «ملا منصو دادالله» را کشتند،فردی که گفته می‌شد معاون ملا رسول است. کشته شدن ملا دادالله ضربه سختی به ملا رسول و حامیان وی وارد کرد و تا حدی آن‌ها را در ابتدای راه با مشکلات اساسی روبرو کرد.

حال بای منتظر ماند و دید آیا درگیری‌ها میان این دو گروه در غرب افغانستان شدت می‌یابد یا خیر و در این صورت کدام گروه پیروز میدان خواهد بود، پیروزی که می‌تواند ادامه راه را برای فاتح آسان‌تر کند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار