امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153203
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 409
به گزارش «شیعه نیوز»، سیاستمدار یمنی با بیان اینکه ارتش امارات در ترور استاندار عدن دست داشته و نقشه ترور او از سوی اماراتی‌ها طراحی شده، گفت: گروه ...

به گزارش «شیعه نیوز»، سیاستمدار یمنی با بیان اینکه ارتش امارات در ترور استاندار عدن دست داشته و نقشه ترور او از سوی اماراتی‌ها طراحی شده، گفت: گروه تروریستی داعش آن را به اجرا گذاشت.  سیاستمداران معتقدند اختلاف بین عربستان و امارات انفجارهای انتحاری، ترورها و تشدید جنگ بین گروه‌های شبه نظامی در جنوب یمن را به این کشور بازگرداند به گونه‌ای که طرف‌های سیاسی یمنی عربستان و امارات را مسئول کامل اقدامات تروریست‌ها و انفجارهای انتحاری در کشورشان دانستند.
«ناجی حسام الطیری» سیاستمدار یمنی خبر داد: ارتش امارات در ترور «جعفر محمد سعد»، استاندار عدن دست داشته و نقشه ترور او از سوی اماراتی‌ها طراحی شده و گروه تروریستی داعش در این استان آن را عملی کرد.
این سیاستمدار یمنی افزود: استاندار عدن از هواداران منصور هادی بود و دستورات ارتش عربستان را در این استان اجرا می‌کرد و اختلاف آشکار بین عربستان و امارات موجب بازگشت موج ترورها و کشتارها در بین صفوف مزدوران یمنی شده است.
الطیری گفت: سعودی‌ها درصدد ترور خالد بحاح در هتل قصر مقر دولت مستعفی بودند علاوه بر اینکه منزل «صالح بن فرید» که نیروهای اماراتی آن را مقر خود قرار داده‌اند، از سوی لشکر جعفر محمد سعد با همکاری عناصر القاعده هدف بمباران قرار گرفته بود و همین امر سرویس اطلاعات امارات را به ترور استاندار عدن و تلافی عملیات عناصر وابسته به او واداشت.
سیاستمدار یمنی خبر داد : تلاش‌های عربستان در ایفای نقش فرماندهی در یمن تا حد گسترش سیطره سیاسی خود بر حکومت این کشور رسیده است، بنابراین دست به طراحی ترور البحاح زد که عنصر نامطلوب آل سعود در ریاض شمرده می‌شود و امارات هم به تلافی توطئه سعودی‌ها، استاندار عدن را که از طرفداران منصور هادی رئیس جمهور فراری این کشور بود از طریق عناصر منتسب به گروههای تروریستی داعش در عدن ترور کرد و در این عملیات موفق بود.
الطیری گفت: امارات از مشارکت در جنگ یمن تنها به دنبال تامین منافع سیاسی خود نبود، بلکه بعد اقتصادی مداخله نظامی در یمن هم حائز اهمیت است.
وی افزود: امارات می‌خواهد عدن را به کانون درگیری و جنگ تبدیل کند تا همچنان جلوی فعالیت بندر عدن را که از نظر موقعیت و اهمیت راهبردی با بندر جهانی دوبی برابر می‌کند، بگیرد.
سیاستمدار یمنی گفت: امارات شهر عدن را به دلیل موقعیت راهبردی آن که مشرف به تنگه باب المندب است و دوازده درصد از تجارت جهانی از آنجا می‌گذرد، تهدیدی حیاتی برای خود می‌داند، بنابراین ابوظبی طی چند دهه گذشته برای نقشه تعطیلی این بندر با همدستی برخی از یمنی‌ها تلاش کرده اس .
وی ادامه داد: انقلاب یمن به معنای بازگشت عدن به نقش پیشگامانه خود به دلیل موقعیت راهبردی آن است که به طور قابل ملاحظه‌ای بر بندر دوبی و نقش آن که یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصاد امارات است، تاثیر خواهد گذاشت.
سیاستمدار یمنی گفت: بنابراین چیزی که شیوخ امارات را به مشارکت در تجاوز علیه یمن قانع کرد همین ناکام گذاشتن شکوفایی اقتصادی این کشور بود بنابراین اماراتی‌ها در این تجاوز خیلی هم جدی وارد عمل شدند و نیروهای زمینی خود را عازم این کشور کردند و تلفات انسانی امارات در یمن هم بیش از عربستان، قطر، بحرین و دیگر کشورها بوده است، اما امارات امروز خود را در بن‌بست امنیتی، سیاسی و راهبردی با عربستان در یمن می‌بیند.
الطیری در پایان سخنان خود گفت: اختلاف بین امارات و عربستان از زمان مشارکت اخوان المسلمین در جنگ یمن به دستور عربستان تشدید شده است، قضیه‌ای که خشم اماراتی‌ها را که با سیاست‌های اخوان المسلمین سر خصومت دارند، برانگیخت و این قضیه فتیله اختلافات و نزاع داخلی در صفوف ائتلاف عربی را شعله‌ور کرد و موجب همکاری هر 2 طرف اماراتی و عربستانی با گروه‌های تروریستی برای دست زدن به کشتار و تسویه حساب‌های سیاسی شد.
انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها