امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153205
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 365
به گزارش «شیعه نیوز»، نامزد پیشرویِ حزب جمهوری‌خواه آمریکا، بار دیگر بر نظارت بر مسلمانان این کشور و اتخاذ اقدامات ویژه علیه آنها تأکید ...

به گزارش «شیعه نیوز»، نامزد پیشرویِ حزب جمهوری‌خواه آمریکا، بار دیگر بر نظارت بر مسلمانان این کشور و اتخاذ اقدامات ویژه علیه آنها تأکید کرد.

 نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پس از حادثه تیراندازی اخیر در کالیفرنیا، بار دیگر به مطرح‌کردن صحبت‌های خود مبنی بر تحت‌نظر قراردادن و اِعمال رفتارهای خاص علیه مسلمانان مقیم این کشور پرداخته است.

با وجود وقوع حملات مسلحانه‌ی روزانه در جای‌جای آمریکا، حادثه تیراندازی روز چهارشنبۀ گذشته در مرکز نگهداری معلولان، با 14 کشته و 20 مجروح، باعث شد «دونالد ترامپ» جمهوری‌خواه روز گذشته بار دیگر بحث اتخاذ اقدامات خاص علیه آنچه مسلمانان افراطی خوانده است را تکرار کند.

به نوشته واشنگتن پست، ترامپ در مصاحبه با «سی‌بی‌اس نیوز» گفت: «افراطیون مسلمان معضل کنونی ما هستند. بیایید خودمان را فریب ندهیم و ساده‌لوح نباشیم. شما هم‌اکنون با افرادی در کشور خود سروکار دارید که باید تحت نظر و مراقبت باشند. ما باید هرلحظه مراقب و هوشیار باشیم و اگر غیر از این فکر کنیم، خود را به حماقت زده‌ایم.»

«اکنون کسانی مسئول این کشور هستند که از اوضاع کشور خبر ندارند و نمی‌دانند دارد چه اتفاقی می‌افتد. وقتی رییس‌جمهور شما می‌گوید معضل گرم شدن زمین و تغییر اقلیم، بزرگترین مشکل ما است، این یعنی ما با کسی طرف هستیم که اصلاً از مسأله پرت است.»

نامزد 69 ساله حزب جمهوری‌خواه، در ادامه با اشاره به آنچه «تروریسم اسلامی افراطی» می‌خواند، بهبود اوضاع کشورش را تنها منوط به پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در سال 2016 اعلام می‌کند.

مجری سابق تلویزیون و سرمایه‌گذار فعلی صنعت ساختمان آمریکا در انتها می‌گوید: «تا زمانی که اوباما به این مشکل اعتراف نکند، راه به جایی نخواهیم برد. البته خوشبختانه او مدت زیادی در این مسند باقی نخواهد ماند. مشکل ما زمانی حل ‌می شود که او هرچه زودتر برود پی کارش.

این میلیاردر معروف و رییس سازمان ترامپ در برج معروف شهر «منهتن» نیویورک، چندی پیش ضمن اهانت به مسلمانان از لزوم ثبت مشخصات کامل همۀ اتباع مسلمان این کشور در یک پایگاه اطلاعاتی ویژه و صدور گواهی مذهبی خاص برای آنها صحبت کرده بود. اظهارات تند ترامپ همواره با واکنش‌های متفاوتی ازسوی رسانه‌ها و سیاستمداران آمریکا روبرو شده است، و حتی برخی اعضای حزب جمهو‌ری‌خواه نیز رفتار و عقاید وی را مسبب بدنامی و تحریک اذهان رأی‌دهندگان علیه حزب مذکور خوانده بودند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها