امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153208
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 367
به گزارش «شیعه نیوز»، عضو مرکز حقوق بشر بحرین روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک روحانی بحرینی را در بازگشت از سفر کربلا به مناسبت ...

به گزارش «شیعه نیوز»، عضو مرکز حقوق بشر بحرین روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک روحانی بحرینی را در بازگشت از سفر کربلا به مناسبت اربعین حسینی، بازداشت کرده اند.

حسین رضی گفت: نیروهای امنیتی امروز (دوشنبه)، «محمد سعید ابومنتظر» را در کنار «پل ملک فهد» در هنگام بازگشت از سفر عراق، بازداشت کرده اند.

این در حالی است که انجمن حقوق بشر بحرین نیز روز دوشنبه اعلام کرد: زائران بحرینی که از مراسم اربعین حسینی در عراق باز می گردند، هدف انواع اقدامات غیرقانونی نیروهای امنیتی و نیز برخورد نادرست و تبعیض آمیز قرار می گیرند و از مقام های مسئول خواست، رفتارهای مغایر با قانون اساسی را متوقف کنند.

در بیانیه انجمن حقوق بشر بحرین آمده است: ابومنتظر پس از بازداشت، به ساختمان تحقیقات جنایی نیروهای امنیتی بحرین که مکانی برای شکنجه و نقض آشکار حقوق بشر است، انتقال داده شد.

این نهاد حقوق بشر بحرینی ضمن درخواست آزادی ابومنتظر که هدف بازداشت خودسرانه، بازجویی غیرقانونی و محروم از وکیل مدافع قرار گرفته است، تاکید کرد: بازداشت این شخصیت با انگیزه های سیاسی صورت گرفته است.

در آخرین تحولات بحرین، مجلس این کشور سرگرم بررسی پیش نویس قانونی است که آزادی های شهروندان را بیش از پیش محدود می کند.

اعتراض های سراسری مردم بحرین علیه حکومت آل خلیفه حاکم بر این کشور از سال 2011 آغاز شد و به رغم سرکوب شدید نظامیان و نیروهای امنیتی، همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها